Через пандемію коронавірусу світ може повернутися до гендерних стереотипів 50-х років — ООН

Через пандемію коронавірусу світ може повернутися до гендерних стереотипів 50-х років — ООН

Через пандемію коронавірусу світ може повернутися до гендерних стереотипів 50-х років — ООН АР

Через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.

Про це свідчать дані дослідження ООН Жінки, передає ВВС. В ООН відзначають, що можливості для навчання та роботи можуть бути втрачені, а психологічне та фізичне здоров'я жінок - погіршитися. Як наголошують в ООН, навантаження з догляду за дітьми містить "реальний ризик повернення до гендерних стереотипів 1950-х років".

"Все, заради чого ми працювали, на що пішло 25 років, може бути втрачено за рік", - наголосила заступниця виконавчого директора ООН Жінки Аніта Бхатія.

За даними організації до початку пандемії жінки робили втричі більше щоденної неоплачуваної роботи за чоловіків. Тепер ця цифра може збільшитися.

"Якщо раніше цифра була тричі більшою до пандемії, то я запевняю вас, нині цей показник принаймні подвоївся", – відзначила Бхатія.

Так, за даними ООН за вересень у США звільнилися з роботи близько 865 тисяч жінок, тоді як чоловіків - 200 тисяч і "більшість звільнень можна пояснити тим, що на них ліг тягар догляду, тоді як поруч не було нікого".

В ООН наголосили, що зменшення кількості жінок, які працюють може негативно вплинути не тільки на добробут жінок, а й на їхню економічну незалежність та прогрес.

"Ми спостерігаємо тривожні наслідки, включаючи високий рівень стресу та проблеми з психічним здоров'ям, особливо для жінок, частково через збільшення навантаження", – відзначив головний статистик ООН Жінки Папа Сек.

При цьому, дані показують, що жінки частіше звертаються по допомогу до дочок у хатніх справах, ніж до синів.

Неоплачувана робота жінок часто покриває витрати на догляд, який підтримує сім'ї, підтримує економіку та заповнює брак соціальних послуг, але це рідко офіційно визнається роботою.

"Ключовий момент тут - те, що це завжди недооцінювалось та до цього ставились як до такого, про що непотрібно хвилюватися, тому що жодної компенсації не передбачено", - відзначила Бахтія.

В ООН наголосили, що пандемія фактично висвітлила той факт, що неоплачувана робота дійсно стала соціальним фактором захисту для всього світу і "дала можливість одних виходити на роботу і отримувати дохід при цьому, обмежуючи зростання і можливість працевлаштування для тих жінок, які несуть обов'язки з догляду".  

Організація закликала уряди та підприємства визнати наявність такої неоплачуваної роботи та вжити заходів, наприклад, пропонувати додаткові оплачувані відпустки та тримати відкритими центри із догляду за дітьми.

Що відомо

  • Аналітики британського товариства Фосетта заявляють, що сучасні жінки віком від 30 років ніколи не відчують рівної оплати праці, якщо прогрес в усуненні гендерного розриву не буде прискорено.
  • Уряд доручив міністерствам та іншим центральним органам виконавчої та місцевої влади розглянути можливість створення підрозділів із питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.
  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди