Уряд хоче створити в органах влади підрозділи з гендерної рівності

Уряд хоче створити в органах влади підрозділи з гендерної рівності

Уряд хоче створити в органах влади підрозділи з гендерної рівності

Уряд доручив міністерствам та іншим центральним органам виконавчої та місцевої влади розглянути можливість створення підрозділів із питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив під час засідання 9 жовтня.

"Метою акту є врегулювання діяльності відповідних підрозділів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, а також радників з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі", - йдеться у пояснювальній записці до постанови уряду.

Як зазначено в документі, це створить умови для досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у різних сферах життєдіяльності суспільства, зменшення гендерної нерівності.

Окрім рекомендації організувати підрозділ та призначити радника із забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, постанова містить типові положення, якими мають керуватися органи влади під час створення нового відділу.

Згідно з ними, зокрема, відповідний підрозділ має не тільки слідкувати за забезпеченням рівних прав жінок та чоловіків, а й брати участь у розробці відповідних нормативно-правових актів, надавати консультації іншим підрозділам та організувати виконання Конвенції ООН про ліквідацію усіх форм дискримінації.

Що відомо

  • 9 липня керівник апарату Верховної ради В'ячеслав Штучний заявив про плани щороку проводити гендерний аудит, аби з'ясувати, чи мають чоловіки та жінки у парламенті однакові права.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди