Перейти до основного змісту
ТРЦ, кінотеатри та нічні клуби. Що може закритися під час локдауну в січні

ТРЦ, кінотеатри та нічні клуби. Що може закритися під час локдауну в січні

ТРЦ, кінотеатри та нічні клуби. Що може закритися під час локдауну в січні
. УНІАН

Кабінет міністрів може запровадити жорсткий карантин у січні. Повний перелік обмежень представлять на засіданні уряду 9 грудня.

Як повідомив у Facebook прем'єр-міністр Денис Шмигаль, у грудні посилення обмежувальних заходів не буде, оскільки карантин "вихідного дня" стабілізував епідемічну ситуацію і розвантажив медичну систему. Цього тижня тричі кількість одужалих перевищувала кількість нових хворих.

"Утім, з урахуванням динаміки захворюваності, припускаємо, що запроваджувати більш жорсткі карантинні заходи доведеться вже в січні", - зазначив він.

Він зазначив, що уряд наразі працює з місцевою владою над переліком можливих обмежень. На сьогодні вона підтримує заборону або обмеження діяльності:

  • святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ - 100%
  • музеїв, кінотеатрів та театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля - 95%
  • святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів - 90%

Водночас місцева влада виступає за часткові обмеження на громадському транспорті (перевезення тільки сидячих пасажирів), у ресторанах (доставка або на виніс) і готелях (без зон розваг та харчування). Повний перелік можливих карантинних обмежень буде представлений на засіданні уряду 9 грудня.

Що відомо

  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що посилений карантин в Україні можуть запровадити на початку січня 2021 року. Утім, на відміну від весняного локдауну, транспорт, готелі та гірськолижні курорти працюватимуть.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в грудні локдауну через поширення коронавірусу не буде.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов також заявив, що до кінця грудня потреби вводити локдаун немає. Водночас міністерство рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.
  • Більшість українців підтримують карантинні заходи, які були запроваджені урядом навесні. Водночас низку обмежень українці сприймають як необґрунтовані.
  • 40% опитаних соціологічною групою "Рейтинг" негативно ставляться до обмежувальних карантинних заходів у школах. 30% – ставляться до цього позитивно, 22% – нейтрально.
  • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
Топ дня
Вибір редакції
На початок