Перейти до основного змісту
Коли в Україні можуть посилити карантин та що працюватиме. Розповідає санлікар

Коли в Україні можуть посилити карантин та що працюватиме. Розповідає санлікар

Коли в Україні можуть посилити карантин та що працюватиме. Розповідає санлікар
. УНІАН

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що посилений карантин в Україні можуть запровадити на початку січня 2021 року. Утім, на відміну від весняного локдауну, транспорт, готелі та гірськолижні курорти працюватимуть.

Як повідомляє Радіо Свобода, за словами Ляшка, наразі розглядається три дати на початку січня, а точну дату запровадження карантину мають оголосити у середу, 9 грудня, на засіданні уряду.

Він додав, що на відміну від повного локдауну, який був навесні, у січні дозволять працювати транспорту, готелям та гірськолижним курортом. Також залишатимуться відчиненими продуктові магазини. Крім цього, з епідеміологічними обмеженнями можуть дозволити роботу храмів.

Читайте також: Чи потрібен локдаун після Нового року. Пояснює експерт

При цьому уряд планує повністю заборонити роботу закладів харчування, буде дозволена лише доставка. Також планують закрити школи, садочки, спортзали та розважальні центри.

Головний санлікар України наголосив, що це лише орієнтовні обмеження, а остаточно з карантинними заходами уряд визначиться наступного тижня. За прогнозами, тритижневий карантин може суттєво знизити щоденний приріст хворих.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в грудні локдауну через поширення коронавірусу не буде.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов також заявив, що до кінця грудня потреби вводити локдаун немає. Водночас міністерство рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.
  • Більшість українців підтримують карантинні заходи, які були запроваджені урядом навесні. Водночас низку обмежень українці сприймають як необґрунтовані.
  • 40% опитаних соціологічною групою "Рейтинг" негативно ставляться до обмежувальних карантинних заходів у школах. 30% – ставляться до цього позитивно, 22% – нейтрально.
  • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
Топ дня
Вибір редакції
На початок