"Мирний посланець" Папи Франциска Дзуппі знову приїхав до Москви

"Мирний посланець" Папи Франциска Дзуппі знову приїхав до Москви

Кардинал Маттео Дзуппі
Кардинал Маттео Дзуппі, архиєпископ Болоньї та голова Єпископської Конференції Італії. AP

Спеціальний "мирний посланець" Папи Римського Франциска кардинал Маттео Дзуппі знову приїхав у Росію. Зокрема у Москві він зустрінеться із представниками російської влади та оцінить "подальші зусилля щодо сприяння возз’єднанню українських дітей із їхніми сім’ями та обміну полоненими з метою досягнення довгоочікуваного миру".

Про це повідомляє Vatican News, посилаючись на коментар очільника пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні.

Як пише la Repubblica, Дзуппі вже зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, а попереду у нього аудієнція з уповноваженою РФ з прав дитини Марією Львовою-Бєловою. За даними видання "мирний посланець" понтифіка пробуде у Москві до середи, 16 жовтня.

Наприкінці червня 2023 року Дзуппі вже приїздив до Москви із "мирною" місією. 5 і 6 червня Дзуппі перебував у Києві, де зустрівся зокрема з президентом України Володимиром Зеленським і членами ВРЦіРО, а також відвідав Бучу.

Як повідомляло видання Vatican News, понтифік доручив кардиналу Маттео Дзуппі "миротворчу місію", пов'язану з війною в Україні. Подробиці місії не розкривалися.

1 травня 2023-го Папа Римський Франциск заявив, що бере участь у "миротворчій місії", яка має на меті "покласти край конфлікту між Росією та Україною". Він запевнив, що зробить "усе, що в людських силах", щоб повернути українських дітей, депортованих до Росії та возз’єднати родини.

Що відомо про слова Франциска про "білий прапор"

9 березня 2024 року в інтерв'ю RSI Папа Римський Франциск заявив, що тим, хто "зазнає поразки", "потрібно мати сміливість вести переговори". Понтифік закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

У Ватикані пізніше пояснили, що папа Франциск використав образ білого прапора, оскільки його запропонував інтерв'юер. Понтифік (як наголосив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні) мав на увазі перемир'я, а не капітуляцію.

Слова Папи Римського викликали різку реакцію як в Україні, так і в країнах Європи. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що прапор країни синьо-жовтий та інших прапорів вона не підійматиме. Він також застеріг Ватикан від "повторення історичних помилок" та закликав допомогти Україні.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що Україна "поранена, але не підкорена" і "нікому й на думку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії".

На початок