Спеціальний "мирний посланець" Папи Римського Франциска кардинал Маттео Дзуппі знову приїхав у Росію. Зокрема у Москві він зустрінеться із представниками російської влади та оцінить "подальші зусилля щодо сприяння возз’єднанню українських дітей із їхніми сім’ями та обміну полоненими з метою досягнення довгоочікуваного миру".
Про це повідомляє Vatican News, посилаючись на коментар очільника пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні.
Як пише la Repubblica, Дзуппі вже зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, а попереду у нього аудієнція з уповноваженою РФ з прав дитини Марією Львовою-Бєловою. За даними видання "мирний посланець" понтифіка пробуде у Москві до середи, 16 жовтня.
Наприкінці червня 2023 року Дзуппі вже приїздив до Москви із "мирною" місією. 5 і 6 червня Дзуппі перебував у Києві, де зустрівся зокрема з президентом України Володимиром Зеленським і членами ВРЦіРО, а також відвідав Бучу.
Як повідомляло видання Vatican News, понтифік доручив кардиналу Маттео Дзуппі "миротворчу місію", пов'язану з війною в Україні. Подробиці місії не розкривалися.
1 травня 2023-го Папа Римський Франциск заявив, що бере участь у "миротворчій місії", яка має на меті "покласти край конфлікту між Росією та Україною". Він запевнив, що зробить "усе, що в людських силах", щоб повернути українських дітей, депортованих до Росії та возз’єднати родини.
Що відомо про слова Франциска про "білий прапор"
9 березня 2024 року в інтерв'ю RSI Папа Римський Франциск заявив, що тим, хто "зазнає поразки", "потрібно мати сміливість вести переговори". Понтифік закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".
У Ватикані пізніше пояснили, що папа Франциск використав образ білого прапора, оскільки його запропонував інтерв'юер. Понтифік (як наголосив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні) мав на увазі перемир'я, а не капітуляцію.
Слова Папи Римського викликали різку реакцію як в Україні, так і в країнах Європи. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що прапор країни синьо-жовтий та інших прапорів вона не підійматиме. Він також застеріг Ватикан від "повторення історичних помилок" та закликав допомогти Україні.
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що Україна "поранена, але не підкорена" і "нікому й на думку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії".