Ілон Маск розповів, коли людина полетить на Марс

Ілон Маск розповів, коли людина полетить на Марс

Ілон Маск розповів, коли людина полетить на Марс
Ілон Маск. Фото: AP

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.

Про це бізнесмен розповів під час церемонії вручення премії Аксель-Шпрінгер у Берліні.

"З високою часткою ймовірності, я думаю, протягом шести років. Якщо нам пощастить, то, може, і за чотири роки", – сказав він.

Як пояснив Маск, завдяки особливостям орбіти кожні 26 місяців Земля та Марс розташовуються найближче одне до одного. Минулого разу таке сталося влітку 2020 року, тож наступна можливість буде орієнтовно за 2 роки.

При цьому бізнесмен додав, що безпілотна місія має вирушити до Марсу у найближчі 2 роки.

Що відомо

  • Ілон Маск розповів, що перші поселенці на Марсі житимуть в будинках, схожих на скляні куполи.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
  • Компанія SpaceX Ілона Маска провела перші успішні випробування прототипу ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс. Прототип злетів на 150 метрів і приземлився вниз. Попередні чотири прототипи вибухали під час випробувань.
  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Наприкінці листопада компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту угруповання із 60 супутників Starlink, необхідних для створення глобальної супутникової інтернет-мережі.

Вибір редакції

На початок