Заступник Єрмака заявив, що Ситника треба звільнити. У Офісі президента відреагували

Заступник Єрмака заявив, що Ситника треба звільнити. У Офісі президента відреагували

Заступник Єрмака заявив, що Ситника треба звільнити. У Офісі президента відреагували
УНІАН

Заступник голови Офісу президента Олег Татаров заявив, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник є "корінням проблем в антикорупційній політиці держави" й не має "морального права" очолювати НАБУ. В Офісі президента повідомили, що заява Татарова не стосується позиції глави держави.

Що сказав Татаров

Заступник голови ОПУ Олег Татаров вважає, що директор НАБУ Артем Ситник має бути звільнений, оскільки не має ні морального права, ні юридичних підстав займати цю посаду.

"На моє особисте переконання, в НАБУ має бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів", - заявив Татаров у коментарі виданню "Закон і бізнес".

Він додав, що Ситник був призначений директором НАБУ незаконно, про що свідчить рішення Конституційного суду.

Також, за словами Татарова, Ситник втратив моральне право обіймати посаду керівника НАБУ, оскільки сам внесений до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення і сам є коренем проблем в антикорупційній політиці.

"НАБУ - це не українська історія, яка, на жаль, знаходиться за межами нашої країни. Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник. Також навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника та встановили, що він впливав на ухвалення рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких та друзів", - сказав Татаров.

Реакція Офісу президента

В Офісі президента заявили, що слова Татарова стосовно Ситника є його особистою позицією. І додали, що заступник голови ОПУ підтримує політику Зеленського у сфері боротьби з корупцією.

"Як неодноразово заявляв президент України Володимир Зеленський, визнання неконституційними окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоч і створювало загрозу для роботи НАБУ, але, зрештою, не змогло зруйнувати легітимність і незалежність як Національного антикорупційного бюро, так і його чинного директора. Та найближчим часом цей закон буде вдосконалено для його повної відповідності Конституції України", - йдеться у повідомленні.

Крім того, сам Татаров зазначив, що є членом команди президента і підтримує його вектор по роботі з міжнародними партнерами щодо зміцнення незалежності антикорупційних органів.

"Учора (28 листопада - ред.) я висловив свою особисту думку, яка жодним чином не впливає на мою підтримку всіх законодавчих ініціатив президента щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів", - сказав він.

У свою чергу голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що позиції щодо діяльності антикорупційних органів, висловлені на останньому засіданні Нацради з питань антикорупційної політики, є "єдиними пріоритетними для команди президента Володимира Зеленського".

Що відомо

  • У жовтні Окружний адмінсуд Києва вирішив, що директор НАБУ Артем Ситник має передати свої повноваження одному зі своїх заступників, для виконання рішення КС. Суд встановив термін для виконання рішення - один місяць.
  • Пізніше у Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до закону про НАБУ. Його ініціатором є прем’єр Денис Шмигаль і низка нардепів. Згідно з пояснювальною запискою, ухвалення цього законопроєкту дозволить виконати рішення КСУ від 27 жовтня, а також забезпечити безперервність діяльності НАБУ.
  • Наприкінці серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Тоді в Офісі президента заявили, що чекають "чесного та прозорого конкурсу нового керівника".
  • Ситник був призначений директором Національного антикорупційного бюро у квітні 2015 року президентом Петром Порошенком.
  • У травні 2020 року до Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності указу президента про призначення Ситника директором НАБУ. На їхню думку, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень та порушив встановлену ч.4 статті 5 Конституції, що забороняє узурпацію державної влади.
На початок