Перейти до основного змісту
"Янголи Азову" відреагували на створення нової структури 12 бригади "Азов. Супровід"

"Янголи Азову" відреагували на створення нової структури 12 бригади "Азов. Супровід"

Патронатна служба "Янголи Азову" відреагувала на те, що 12 бригада "Азов" запустила службу "Азов. Супровід", яка, за описом, дублює функції "Янголів". "Янголи Азову" вважають, що така ситуація ставить поранених "азовців" та родини бійців "у становище хаосу", проте продовжать допомагати бійцям і родинам 12 бригади і Третьої окремої штурмової бригади.

Про це "Янголи Азову" написали в себе в Instagram.

У чому причина публічної заяви

"Янголи Азову" опікуються пораненими, займаються похованням загиблих "азовців", допомагають сім'ям полонених, реабілітують звільнених з полону. Усе це стосується військових Третьої штурмової бригади, яка підпорядковується Збройним силам України, та 12 бригади спецпризначення "Азов", яка, своєю чергою, знаходиться у підпорядкуванні Національній гвардії України, що входить до складу Міністерства внутрішніх справ.

14 вересня — після другого етапу обміну полоненими з Росією — командир 12 бригади Денис "Редіс" Прокопенко заявив у Facebook, що від того ж дня починає роботу нова структура 12 бригади — "Азов.Супровід". Вона буде частиною медслужби бригади, згідно з новою постановою про створення служб супроводу для підрозділів Сил оборони.

"Супровід займатиметься підтримкою поранених бійців бригади, і тих військовослужбовців, які повернулись з полону, на всіх етапах лікування та реабілітації, а також організацією поховань і підтримкою родин полеглих воїнів", — написав Прокопенко.

Сторінка "Азов.Супроводу" поки що має лише один вступний допис та обіцяє надалі познайомити читачів із відділами, які будуть займатися відповідними напрямками роботи.

Реакція "Янголів Азову"

За описом, ці функції дублюють те, що з 2014 року робить команда "Янголи Азову". Служба розповіла, що про створення підрозділу 12 бригади "випадково дізналася" з соцмереж Прокопенка і що поки що всі справи військових "азовців" та їхніх родин досі перебувають під опікою "Янголів". Командування 12 бригади не зверталося щодо передавання справ. До того ж "Янголи Азову" кажуть, що їм невідомо, нова служба візьме на себе лише нові справи чи всі з 2014 року.

"Це багато тисяч особових справ! Нинішня ситуація ставить нас всіх, а головне — поранених та родини — у становище авралу, хаосу і колапсу", — написали там.

Чи продовжуватимуть роботу "Янголи Азову"

За повідомленням патронатної служби, поранені бійці та родини телефонують їм і перепитують, чи не припинять "Янголи Азову" супровід військових.

Патронатна служба оголосила, що продовжить займатися тими самими функціями як для 12 бригади, так і для 3 ОШБр.

"Ми не можемо публічно називати точні цифри, але за 2,5 роки ми пролікували понад 2 тисячі бійців тільки "Азова", сотні протезовано, реабілітовано понад 1500 людей, ми допомагаємо сотням дітей бійців. Понад 2,5 сотні полонених, які повернулися зокрема й у важкому стані, отримали допомогу різного характеру", — навели приклади своєї роботи "Янголи Азову".

Там наголошують, що "за нормальних обставин" були б тільки раді створенню окремої служби у 12 бригаді, і що самі проводять тренінги з патронатної справи.

"Ми писали цю історію з нуля. Нашим наступникам в «Азові» у цьому сенсі буде значно простіше. Ми бажаємо їм успіху, бо це спільна робота на перемогу України, і готові підставити плече для допомоги. (...) Амбіції та інтереси окремих персоналій не можуть бути важливішими за долі поранених і пам'ять наших полеглих", — підкреслили в службі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок