Тварини відчувають позитивні та негативні емоції, подібні до людських – дослідження

Тварини відчувають позитивні та негативні емоції, подібні до людських – дослідження

Тварини відчувають позитивні та негативні емоції, подібні до людських – дослідження Unsplash

Тварини проявляють позитивний настрій, коли "виграють", і сумний, коли "програють", що впливає на їхню поведінку. Про це стверджує дослідження науковців з Белфаста, пише DailyMaill.

У дослідженні експерти використовували приклад змагань тварин за обмежені ресурси або товаришів, щоб довести, що емоції впливають на поведінку тварин. За інформацією науковців, дослідження проводилось, зокрема, на мишах, пацюках та свинях.

Зазвичай вчені, які вивчають поведінку тварин, традиційно не розглядали роль емоцій, яку важко точно виміряти у тварин.

Однак команда дослідження дійшла висновку, що після результатів "конкурсу" тварини поводяться по-різному: у тих тварин, які програють, наприклад, розвивається негативний емоційний стан. Це змушує їх більш песимістично оцінювати свої шанси на перемогу в майбутніх "боях" і може відбивати у них бажання вступати в бій з суперниками.

З іншого боку, у переможців з'являється позитивний настрій, який має зворотний ефект.

Щасливий котикUnsplash

Емоції також можуть керувати нерефлексивними діями тварин в інших контекстах – від сигналів з вибору партнера до батьківської турботи.

"Людські емоції впливають на непов'язані пізнання і поведінку. Наприклад, у сонячні дні люди оцінюють свою загальну задоволеність життям вище, ніж у дощові", - сказав автор статті та фахівець з поведінки тварин Ендрю Крамп з Королівського університету в Белфасті.

Учені стверджують, що аналогічні явища можна спостерігати у тварин.

"Ми виявили, що емоції тварин також впливають на непов'язані пізнання і поведінку. Наприклад, тварини, які перемогли в конкурсі, мали більш позитивний настрій і очікували на меншу кількість хижаків у своєму середовищі", – додає він.

З огляду на це, результати можуть мати значення для добробуту тварин і способів його поліпшення, відзначили дослідники.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди