ВАКС продовжив на два місяці строк дії обов'язків, покладених на Князєва

ВАКС продовжив на два місяці строк дії обов'язків, покладених на Князєва

Ексголова Верховного суду Всеволод Князєв
Ексголова Верховного суду Всеволод Князєв. УНІАН/Ратинський Вʼячеслав

Вищий антикорупційний суд продовжив ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву строк дії покладених на нього процесуальних обов’язків на 60 діб.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного з зали суду.

"Суд постановив: задовольнити клопотання прокурора САП про продовження строків дії обов'язків, покладених на обвинуваченого. Продовжити Князєву строк дії покладених на нього обов'язків. Строк дії ухвали встановити до 9 листопада 2024 року включно. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає", — сказав суддя.

Князєв зобов’язаний прибувати за першим викликом слідчого, має заборону на виїзд за кордон та обмеження на спілкування зі свідками у справі, сказав Суспільному адвокат Князєва Іван Староста.

Про продовження обов’язків суд просив прокурор САП. Обвинувачення вважає, що Князєв може переховуватись від суду та впливати на свідків. Також Князєв зобов’язаний повідомляти про зміну свого місця проживання і роботи та здати закордонні паспорти.

За словами прокурора, слідство досі не віднайшла частину хабаря, в отриманні якого підозрюють Князєва.

"Залишається не відшуканою значна частина неправомірної вигоди, яка еквівалентна 18 мільйонам гривень на теперішній час" – сказав прокурор.

Адвокати Князєва ризики спростували, просили ухвалити рішення на розсуд суду.

Крім того, суд задовольнив клопотання адвокатів і надав Всеволоду Князєву та його захиснику поглиблений доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) на 60 діб.

Захист Князєва вважає, що частина епізодів, на яке посилаються слідство, не була зареєстрована належним чином під час досудового розслідування. Також адвокати вважають, що дії агента НАБУ під прикриттям могли бути неправильно задокументовані з порушенням, а частина документів подавалась в копіях, а не в оригіналі, як мало б бути.

Якщо захист доведене порушення — частина доказів може бути визнана недопустимими.

Наступне засідання відбудеться у справі відбудеться 28 вересня.

17 липня Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора про встановлення обмежень Князєву пересуватися по території України без дозволу прокурора чи суду через інцидент поблизу с. Солотвино на Закарпатті, коли екссуддю виявили на контрольному посту неподалік румунського кордону.

Що відомо про справу Всеволода Князєва

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

18 травня 2023 року Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву — тримання під вартою з можливістю внесення застави. Адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, хоча зменшив суму застави. Після ще кількох зменшень суми заставу у 18,168 млн грн заплатили і 31 січня 2024 року Князєв вийшов з-під варти.

На початок