В Устинівському районі сотню медиків застрахували від коронавірусу

В Устинівському районі сотню медиків застрахували від коронавірусу

В Устинівському районі сотню медиків застрахували від коронавірусу
Суспільне: Кропивницький

В Устинівському районі сотню медиків застрахували від коронавірусу. Серед них лікарі, медсестри, санітарки, лаборанти, всі, хто контактує з хворими на COVID чи з підозрою – розповів Суспільному голова райдержадміністрації Максим Собко. У районі з початку карантину на коронавірус захворіли 18 жителів, з них двоє – це медсестри.

Вперше застрахували сотню медичних працівників у травні, коли у районі не було жодного випадку захворювання на коронавірус, говорить Максим Собко. “Коли страховка закінчилась ми застрахували знову на початку листопада. Під час першого страхування ніхто не скористався, тому що у нас не було захворювань серед медичного персоналу”.

Говорить, страхування ста медичних працівників обійшлось у 30 тисяч гривень. За рахунок бюджету зробити це не могли, бо на державному рівні програми про страхування медиків не ухвалили. “Застрахували за допомогою фонду сільгосвиробників. В середньому це близько 300 гривень на одну особу. Термін страхування 3 місяці. Загальна сума виплати йде до 30 тисяч гривень, вона змінюється в залежності чи це амбулаторне лікування, стаціонарне, з використанням кисневого концентрату. Мінімальна сума 5 тисяч гривень. Якщо людина перехворіла вдома, то отримає таку суму комненсації".

Хірургічна медсестра Наталія Данфорт одна з двох працівниць Устинівської районної лікарні, які захворіли на коронавірус. Нині – на лікарняному. Каже, після двотижневого лікування, отримала негативний тест на COVID. Дізналась, що захворіла 9 листопада. “Піднялася в мене температура, погано себе почувала. Зробила тест і на другий день знала, що позитивний. Я себе все гірше й гірше почувала, кашель, на п'ятий день нюх пропав, смак”.

Лікувалась вдома. Витратила на ліки три з половиною тисячі гривень. Сьогодні(25 листопада – ред.) закрила лікарняний і подала документи на страхову компенсацію. ”Копію паспорта, амбулаторного лікування, виписки. Коли виплатять страховку не казали. Не вірю чи виплатять. Але страхування потрібне особливо медикам, бо у нас така небезпечна робота, але ж я сама її вибрала. Треба людям допомагати”.

Головний лікар Устинівської районної лікарні Леонід Крамаренко також застрахуваний на випадок інфікування. “Справа в тому, що у нас край складна кадрова ситуація з лікарями, я хоч і керівник, але я лікар-терапевт, і з 18 ковідних хворих – 6 пройшли через мене. Ми змушені безпосередньо контактувати, але це наша робота, робимо її без всяких вагань. Нікому не відмовляли, навіть знаючи що там коронавірусна інфекція”.

Говорить, їх районна лікарня не є опорним закладом для лікування хворих на коронавірус, але ризик захворіти є.

Cтрахуватимуть медиків до кінця карантину.

Читайте також

На початок