“Пацієнтів більшає, лікарів меншає”, – лікарка з Кропивницького

“Пацієнтів більшає, лікарів меншає”, – лікарка з Кропивницького

“Пацієнтів більшає, лікарів меншає”, – лікарка з Кропивницького
Суспільне: Кропивницький

Втричі збільшилось навантаження на сімейних лікарів у Кропивницькому під час карантину через коронавірус. До нього за день приймала два десятки хворих, тепер – більше пів сотні – каже сімейна лікарка Олена Бойко. Пацієнтів більшає, лікарів меншає. Вони на лікарняному або звільняються.

У приміщенні поліклініки №1 о 9:00 у черзі до сімейного лікаря стоять 30 людей.

Олена Бойко говорить, що пацієнтів, в яких є ознаки коронавірусу, відправляють в окрему чергу. “Для того, щоб розсортувати хворих, хто може представляти інфекційну загрозу, а хто звичайні хворі. З температурою йдуть у 113 кабінет. Хто без температури, тут”.

Розповіла, додаткових виплат за контактування з хворими на COVID не отримує. “Вважається, що сімейні лікарі не працюють з ковідними. Хоч у мене є результат дослідження на імуноглобулін у своїх хворих, у який є імуноглобулін Ж та М, ПЦР-тест іноді буває позитивний. Тобто ми працюємо з ковідними, але нам не доплачують”.

У приміщенні поліклініки №3 об 11:00 в черзі до сімейного лікаря стоять 20 людей. Ніна Констанді, каже, чекає півтори години. “Стою дуже довго і це буває щоразу. Я цим всім дуже незадоволена. Тому що потрапити до лікаря неможливо”.

Сімейна лікарка Олена Задніпряна розповіла, за три години, оглянула 34 пацієнти. “Якщо раніше ми приймали по 15 людей, як мали це робити за графіком, максимум 20 приймали, то зараз, вже третій тиждень працюємо в такому режимі, що в нас 54 людини”.

З початку карантину навантаження на сімейних лікарів збільшилося втричі – каже головна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Лариса Свириденко. “У нас сьогодні працює 79 лікарів, сюди входять сімейні лікарі, терапевти та педіатри. На сьогоднішній день 15 лікарів вибули із строю, хворіють. Пару лікарів звільнилися, одна лікарка померла, в неї також лишилися хворі. Зараз всі вони ходять і шукають собі сімейного лікаря”.

Додає, у центрі залишився один сімейний лікар, з яким містяни можуть підписати декларацію.

Читайте також

На початок