У Кропивницькому на облаштування районної лікарні до другої хвилі коронавірусу треба 70 млн гривень

У Кропивницькому на облаштування районної лікарні до другої хвилі коронавірусу треба 70 млн гривень

У Кропивницькому на облаштування районної лікарні до другої хвилі коронавірусу треба 70 млн гривень
Суспільне: Кропивницький

У разі збільшення кількості хворих на коронавірус в Кіровоградській області і заповнення місць у лікарнях першої і другої хвиль, районну лікарню облаштують для лікування недужих з covid. Нині у центральній районній лікарні мають одного лікаря-інфекціоніста та один апарат штучної вентиляції легень – розповів Суспільному головний лікар Кропивницької центральної районної лікарні Юрій Пивоварчук.

Лікарню мають підготувати до лікування людей з коронавірусом, каже Юрій Пивоварчук. “Ніхто ніяке завдання ще не давав. Це все чисто на розмовах. У нас зараз 201 ліжко, а має бути ковідна лікарня на 250 ліжок. Порахував – 70 мільйонів треба. Це обладнання, це киснева станція,розводка”.

У лікарні 350 працівників, 40 з них лікарі. Керівник розповів, для лікування хворих на коронавірус бракує лікарів. “Якщо буде ковідна лікарня, потрібно 4 анестезіологи, 4 інфекціоніста і 4 терапевти. На кожного лікаря треба 3 медсестри і 3 молодших медсестри. На даний момент в мене 0,5 інфекціоніста, і 2 ставки терапевта. Люди є, але всі перехворіли або хворіють на коронавірус”.

Каже, зараз не кожен медпрацівник дасть згоду працювати в ковідній лікарні. “Я боюся, що як тільки буде ковідна лікарня, 70% працівників розрахуються. Які б гроші не були, вмирати ніхто не хоче”.

Районна лікарня – одна з 12 в області, які перепрофілюють для лікування хворих на коронавірус – каже керівник департаменту охорони здоров`я Олег Рибальченко. “Ми очікуємо рішення уряду, щодо права цих 12 закладів контрактувати з НСЗУ на пакет надання меддопомоги хворим на COVID. Оскільки 80% ліжкового фонду має бути забезпечена доступом до кисню. Планується в області закупити 500 кисневих концентраторів. І будемо планувати проект з забезпечення централізованим киснем. На це виділені державні гроші, 30 мільйонів гривень – на введення другої хвилі, резервних ліжок”.

Каже, на облаштування лікарень області мають два місяці. “Ми прогнозуємо, що на кінець січня півтори тисячі людей можуть одночасно лікуватися на півтори тисячі ліжок, 80% з яких можуть мати доступ до кисню”.

Що відомо

  • Нині у Кіровоградській області пацієнтів з коронавірусом лікують у п’яти лікарнях. Це міська та обласна – в Кропивницькому, міська лікарня в Олександрії, районні – у Малій Висці та Добровеличківці. Під додаткові місця – 1900 – для розміщення хворих на коронавірус готують 12 закладів: це Кропивницька центральна районна лікарня, обласний госпіталь та 10 лікарень у районах області.
  • У лікарнях Кіровограської області понад тисячу ліжкомісць забезпечать киснем.
  • На облаштування резервних ліжок для хворих на COVID у кропивницькій лікарні потрібно 6 мільйонів.

На початок