Lego буде використовувати відновлюваний пластик у своїх кубиках

Lego буде використовувати відновлюваний пластик у своїх кубиках

Lego буде використовувати відновлюваний пластик у своїх кубиках
Блоки Lego. Getty Images/Smith Collection/Gado

Компанія-виробник іграшок Lego 28 серпня оголосила, що до 2032 року планує замінити викопне паливо, яке використовується для виробництва фірмових кубиків, на дорожчий, проте придатний для перероблення пластик.

Про це йдеться в заяві компанії.

Компанія Lego щороку продає мільярди пластикових кубиків. Вона протестувала понад 600 різних матеріалів, щоб розробити новий, який до 2030 року повністю замінить нафтову основу для деталей іграшок.

За даними PlasticsEurope, близько 90% усього пластику виготовляється з первинного викопного палива.

Lego прагне поступово зменшити вміст нафти у своїх іграшках, хоча за це має платити на 70% більше за сертифіковану відновлювану смолу.

За словами гендиректора компанії Нільса Крістіансена, компанія перебуває на шляху до того, щоб у 2026 році більш як половина необхідної їй смоли була сертифікована за методом масового балансу, який дозволяє відстежувати екологічні матеріали в ланцюжку поставок.

"Для сімейного власника, прихильного до сталого розвитку, привілеєм є те, що ми можемо платити більше за сировину, не стягуючи додаткову плату з клієнтів", — додав Крістіансен.

Про LEGO

LEGO (данською leg godt означає "грай добре") — серії конструкторів. Набори LEGO випускає група компаній The Lego Group, заснована 1932 року в Данії. На початку існування підприємство займалося випуском дерев'яних іграшок. У 1949 році LEGO почала виготовляти пластикові деталі-"цеглинки", за якими зараз є дуже впізнаваною у світі.

Серія LEGO Friends призначена для дітей від 6 років. Як ідеться на сайті компанії, завдяки цим іграшковим наборам діти зможуть напрацьовувати навички міжособистісного спілкування й навчатися контролю емоцій. У комплектах є ляльки, фігурки тварин, транспорту, місця як-от ринки та пляжі.

LEGO останніми роками формує у своїх іграшках політики безбар'єрності та виготовляє іграшки для різних категорій населення. Наприклад, у 2020 році націлилися на людей, що мають стресову роботу. Серед нових комплектів компанії були кафе Central Perk від комедійного серіалу "Друзі" і вінтажний "бетмобіль" 1989 року.

У 2021 році компанія створила райдужний набір Everyone Is Awesome на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Пізніше компанія відмовилася від маркування іграшок як "для дівчаток" і "для хлопчиків", щоб не підтримувати гендерні стереотипи.

На початок