Іспанія передасть Африці 500 тисяч доз вакцини проти мавпячої віспи

Іспанія передасть Африці 500 тисяч доз вакцини проти мавпячої віспи

Мавпяча віспа
Мавпяча віспа. Центр громадського здоров'я Шотландії

Іспанія передасть країнам Африки 20% власних резервів вакцини проти мавпячої віспи і закликає інші країни Європейського союзу зробити те саме.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство охорони здоров’я Іспанії.

В іспанському МОЗ зазначили, що країна передасть країнам Африки 100 тисяч флаконів вакцини — 500 тисяч доз — проти мавпячої віспи. У відомстві також закликали Єврокомісію запропонувати усім країнам-членам ЄС надати 20% своїх запасів вакцини Африці.

"Немає сенсу створювати запаси вакцин там, де немає проблем, і зараз саме час це довести", – заявили у міністерстві.

Минулого тижня міністр охорони здоров’я Моніка Гарсія заявила, що в Іспанії є "дуже хороший запас" вакцин. Цього року в Іспанії зареєстрували 268 випадків старого штаму, що значно менше, ніж 7500 випадків, зареєстрованих під час глобального спалаху 2022 року. Наразі близько 40 000 людей вакциновані.

Що відомо про поширення мавпячої віспи у світі

13 серпня головний африканський орган охорони здоров'я оголосив на континенті надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу. Вакцин у 50 разів менше, ніж потрібно в Африці.

Спалах мавпячої віспи поширився з Демократичної Республіки Конго на сусідні країни (Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда). Спалах у Конго почався з поширення ендемічного штаму, відомого як Clade I. Але новий варіант Clade Ib імовірно легше поширюється через звичайні тісні контакти, особливо серед дітей.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за червень цього року були повідомлення з 26 країн про 934 нові лабораторно підтверджені випадки захворювання на вітряну віспу та 4 летальні випадки. Це свідчить, що віспа продовжує поширюватися по всьому світу. У більшості випадків люди легко переносять цю хворобу, але є і летальні випадки.

15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу mpox — Clade Ib, зазначивши, що зараження відбулося в Африці.

А після цього Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив з низького до помірного рівень ризику, пов'язаного з мавпячою віспою, у районах, де зафіксовані випадки захворювання.

На початок