На боротьбу з новим спалахом мавпячої віспи потрібно $135 млн на перші пів року — ВООЗ

На боротьбу з новим спалахом мавпячої віспи потрібно $135 млн на перші пів року — ВООЗ

Гебреїсус сказав, що ВООЗ потребує $135 млн для реагування на мавпячу віспу
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус на церемонії запуску багаторічного партнерства з Катаром, штаб-квартира ВООЗ у Женеві, 18 жовтня 2021 року. Getty Images/Fabrice COFFRINI/AFP

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у п'ятницю, 23 серпня, заявив, що план реагування на спалах мавпячої віспи у світі потребуватиме 135 млн доларів протягом наступних шести місяців.

Про таке повідомив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус під час свого виступу на інформаційній сесії держав-членів щодо мавпячої віспи (mpox).

"Дозвольте мені чітко сказати: цей новий спалах віспи можна контролювати та зупинити, — наголосив він. — Для цього потрібні узгоджені дії між міжнародними агентствами та національними та місцевими партнерами, громадянським суспільством, дослідниками та виробниками, а також вами, державами-членами".

Щоб профінансувати цю роботу та зупинити спалах якомога швидше, за попередніми оцінками ВООЗ, Програма стратегічної готовності та реагування потребує приблизно 135 мільйонів доларів США протягом наступних шести місяців для подолання гострої фази спалаху віспи.

Гебреїсус додав, що ця сума, ймовірно, збільшиться, коли план оновлять відповідно до актуальних потреб.

Що відомо про поширення мавпячої віспи у світі

13 серпня головний африканський орган охорони здоров'я оголосив на континенті надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу. Вакцин у 50 разів менше, ніж потрібно в Африці.

Спалах мавпячої віспи поширився з Демократичної Республіки Конго на сусідні країни (Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда). Спалах у Конго почався з поширення ендемічного штаму, відомого як Clade I. Але новий варіант Clade Ib імовірно легше поширюється через звичайні тісні контакти, особливо серед дітей.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за червень цього року були повідомлення з 26 країн про 934 нові лабораторно підтверджені випадки захворювання на вітряну віспу та 4 летальні випадки. Це свідчить, що віспа продовжує поширюватися по всьому світу. У більшості випадків люди легко переносять цю хворобу, але є і летальні випадки.

15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу mpox — Clade Ib, зазначивши, що зараження відбулося в Африці.

А після цього Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив з низького до помірного рівень ризику, пов'язаного з мавпячою віспою, у районах, де зафіксовані випадки захворювання.

На початок