В Африці оголосили надзвичайний стан через спалах віспи

В Африці оголосили надзвичайний стан через спалах віспи

Мавпяча віспа в Африці
Крістіан Мусема, медсестра-лаборантка, бере аналізи у дитини з підозрою на вітряну віспу в лікувальному центрі в Мунігі, Конго, 19 липня 2024 року. REUTERS/Arlette Bashizi/File Photo

Головний африканський орган охорони здоров'я оголосив на континенті надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу. Вакцин у 50 разів менше, ніж потрібно в Африці.

Про це пишуть BBC та Reuters.

Медіа цитують заяву по Zoom на брифінгу гендиректора Африканського центру з контролю та профілактики захворювань (Africa CDC), Жана Кассея.

"Відсутність безпеки, обмежене розуміння передачі вітряної віспи та коінфекційКоінфекція — одночасне зараження організму декількома видами збудників, таких як ВІЛ, створюють значні проблеми. Ми закликаємо глобальних партнерів посилити відповідь Африки на чолі з Африканським центром з контролю та профілактики захворювань", — написав Кассей у своєму Х.

Спалах мавпячої віспи поширився з Демократичної Республіки Конго на сусідні країни (Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда). Спалах у Конго почався з поширення ендемічного штаму, відомого як Clade I. Але новий варіант Clade Ib імовірно легше поширюється через звичайні тісні контакти, особливо серед дітей.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за червень цього року були повідомлення з 26 країн про 934 нові лабораторно підтверджені випадки захворювання на вітряну віспу та 4 летальні випадки. Це свідчить, що віспа продовжує поширюватися по всьому світу.

Найбільш ураженими регіонами, за даними ВООЗ, стали Африка (567 випадків), Америка (175 випадків), Європа (100 випадків), Західно-Тихоокеанський регіон (81 випадок) та Південно-Східна Азія (11 випадків). У регіоні Східного Середземномор'я в червні 2024 року не було зареєстровано жодного випадку.

У більшості випадків люди легко переносять цю хворобу, але є і летальні випадки.

На брифінгу Кассей також зазначив, що в Африці зараз потрібні понад 10 мільйонів доз вакцини проти віспи, але доступно лише близько 200 тисяч. Він пообіцяв, що Africa CDC працюватиме, аби постачання вакцин на континент якомога швидше наростили.

У середині червня ВООЗ повідомила, що цього року на континенті було зареєстровано понад 15 000 випадків віспи та 461 смерть, що на 160% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом 18 країн повідомили про випадки захворювання.

Мавпяча віспа передається статевим шляхом або тісним контактом шкіра до шкіри. Симптоми хвороби — лихоманка, головний біль, м’язові болі та висипання, які поширюються з обличчя на інші частини тіла.

На початок