У ЄС підвищили рівень загрози вірусу віспи мавп

У ЄС підвищили рівень загрози вірусу віспи мавп

У ЄС підвищили рівень загрози вірусу віспи мавп
Дитина, хвора на віспу мавп (mpox) в Демократичній Республіці Конго, 19 липня 2024 року. REUTERS/Arlette Bashizi

Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив рівень ризику, пов'язаного з вірусною інфекцією mpox (віспа мавп) у районах, де зафіксовані випадки захворювання, з “низького” до “помірного”.

Про це повідомляє DW.

“Через тісні зв'язки між Європою та Африкою ми маємо бути готові до нових “завезених” випадків зараження штамом вірусу Clade 1”, — наголосила глава відомства Памела Ренді Вагнер.

15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу mpox — Clade Ib, зазначивши, що зараження відбулося в Африці. Раніше ВООЗ оголосила найвищий рівень небезпеки у зв'язку з поширенням вірусу в Африці, назвавши спалах “надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення”.

Вірус mpox передається людині від заражених тварин, а також від людини до людини через фізичний контакт. Симптоми зараження включають лихоманку, м'язові болі та шкірний висип із гнійними прищами і пухирями.

Як відзначає DW, при цьому міністр охорони здоров'я Німеччини Карл Лаутербах заявив, що для населення ФРН наразі цей вірус не становить серйозної загрози.

“Випадок у Швеції нічого не змінить в оцінці ризику для Німеччини та Європи”, — зазначив Лаутербах.

Раніше головний африканський орган охорони здоров'я оголосив на континенті надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу. Вакцин у 50 разів менше, ніж потрібно в Африці.

Спалах мавпячої віспи поширився з Демократичної Республіки Конго на сусідні країни (Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда). Спалах у Конго почався з поширення ендемічного штаму, відомого як Clade I. Але новий варіант Clade Ib імовірно легше поширюється через звичайні тісні контакти, особливо серед дітей.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за червень цього року були повідомлення з 26 країн про 934 нові лабораторно підтверджені випадки захворювання на вітряну віспу та 4 летальні випадки. Це свідчить, що віспа продовжує поширюватися по всьому світу.

Найбільш ураженими регіонами, за даними ВООЗ, стали Африка (567 випадків), Америка (175 випадків), Європа (100 випадків), Західно-Тихоокеанський регіон (81 випадок) та Південно-Східна Азія (11 випадків). У регіоні Східного Середземномор'я в червні 2024 року не було зареєстровано жодного випадку.

У більшості випадків люди легко переносять цю хворобу, але є і летальні випадки.

На початок