ВООЗ: мавпяча віспа не буде "другим коронавірусом"

ВООЗ: мавпяча віспа не буде "другим коронавірусом"

Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Європі Ганс Клюґе 20 серпня заявив, що мавпяча віспа не спричинить пандемію, подібну до коронавірусу, оскільки медики та влада знають, як контролювати поширення хвороби.

Про це він сказав на пресконференції з журналістами, пишуть Reuters і BBC.

"Ми вирішимо запровадити системи для контролю та ліквідації mpox [віспою мавп] в усьому світі? Або почнемо панікувати по новому циклу? Те, як ми реагуємо зараз і в наступні роки, стане критичним випробуванням для Європи та світу", — сказав Клюґе.

Mpox передається через тісний фізичний контакт, зокрема статевий, але, на відміну від попередніх глобальних пандемій, таких як COVID-19, немає доказів, що він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом.

Органи охорони здоров'я повинні бути напоготові і швидко діяти на випадок, якщо з'являться штами, які поширюють в новий спосіб. Але наразі немає жодних рекомендацій для людей носити маски, доповнив речник ВООЗ Тарік Ясаревич.

Що відомо про поширення мавпячої віспи у світі

13 серпня головний африканський орган охорони здоров'я оголосив на континенті надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу. Вакцин у 50 разів менше, ніж потрібно в Африці.

Спалах мавпячої віспи поширився з Демократичної Республіки Конго на сусідні країни (Бурунді, Кенія, Руанда та Уганда). Спалах у Конго почався з поширення ендемічного штаму, відомого як Clade I. Але новий варіант Clade Ib імовірно легше поширюється через звичайні тісні контакти, особливо серед дітей.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за червень цього року були повідомлення з 26 країн про 934 нові лабораторно підтверджені випадки захворювання на вітряну віспу та 4 летальні випадки. Це свідчить, що віспа продовжує поширюватися по всьому світу. У більшості випадків люди легко переносять цю хворобу, але є і летальні випадки.

15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу mpox — Clade Ib, зазначивши, що зараження відбулося в Африці.

А після цього Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив з низького до помірного рівень ризику, пов'язаного з мавпячою віспою, у районах, де зафіксовані випадки захворювання.

На початок