Китай і далі "сприятиме мирним перемовинам" між Україною та Росією — МЗС країни

Китай і далі "сприятиме мирним перемовинам" між Україною та Росією — МЗС країни

Китай і далі сприятиме мирним перемовинам між Україною та РФ — МЗС
Прапор Китаю майорить над китайським консульством у Сан-Франциско, 23 липня 2020 року. AP

Глава Департаменту у справах Північної Америки та Океанії Міністерства закордонних справ Китаю Ян Тао заявив, що КНР продовжуватиме сприяти мирним переговорам в "українському питанні".

Про це він казав на пресконференції, присвяченій візиту в Китай радника з нацбезпеки Джейка Саллівана, пише китайське державне інформагентство Сіньхуа.

"Китай займає відкриту та чесну позицію та продовжуватиме сприяти мирним переговорам, сприяти політичному врегулюванню та здійснювати посередницьку дипломатію", — таку цитату китайського дипломата наводить інформагентство.

Крім того, Ян Тао сказав, що США повинні припинити безвибіркове запровадження односторонніх санкцій і не дискредитувати та не чинити тиск чи шантаж щодо Китаю.

Білий дім ввечері 23 серпня підтвердив, що радник з національної безпеки Сполучених Штатів Джейк Салліван наступного тижня поїде до Китаю та зустрінеться з міністром закордонних справ Ваном Ї. Вони мають обговорити майбутню зустріч президентів США та КНР.

Очікується, що Салліван і Ван Ї обговорюватимуть потенційну зустріч між президентом США Джо Байденом і президентом Китаю Сі Цзіньпіном, яка відбудеться цьогоріч.

Білий дім заявив, що Салліван прибуде "для обговорення двосторонніх, регіональних та глобальних питань".

Ця двостороння зустріч пройде на тлі того, що Пекін припинив переговори з Вашингтоном про ядерну зброю.

23 травня 2024 року уряди Бразилії та Китаю опублікували спільну заяву щодо вирішення війни між Росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру й закликали провести конференцію стосовно цього.

2 серпня МЗС Китаю заявило, що китайсько-бразильський "консенсус із шести пунктів" щодо завершення війни в Україні отримав "позитивні" відгуки з понад 110 країн світу.

Позиція КНР щодо війни в Україні

У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні.

Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Зеленський заявив, що Китай переконував деякі держави не брати участь у саміті миру, який пройде у Швейцарії 15-16 червня. Пекін заперечив звинувачення в тому, що КНР чинить тиск на інших, щоб вони не відвідували Глобальний саміт миру.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Наприкінці липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з очільником МЗС КНР Ваном Ї у китайському місті Гуанчжоу. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії, а також — можливої ролі Китаю у досягненні сталого і справедливого миру.

На сайті МЗС Китаю зауважили, що Україна та КНР підкреслили необхідність довгострокового бачення та планування відносин між двома країнами. А також — просування вперед китайсько-українських відносин та двостороннього співробітництва.

На початок