Буркіна-Фасо, Малі та Нігер заявили Радбезу ООН, що Україна нібито підтримує тероризм

Буркіна-Фасо, Малі та Нігер заявили Радбезу ООН, що Україна нібито підтримує тероризм


Буркіна-Фасо, Малі та Нігер сказали Радбезу ООН, що Київ підтримує тероризм
Група російських найманців із ПВК "Вагнер" сідають у вертоліт на півночі Малі, дата фото невідома. АР

Уряди Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру звернулися до голови Ради безпеки ООН, засуджуючи те, що український уряд нібито підтримує тероризм. Ідеться про підтримку туарегів, які проводять бойові дії та наприкінці липня вбили чи поранили десятки солдатів Малі й найманців ПВК "Вагнер".

Про це йдеться в спільній заяві, яку оприлюднили в Х.

Міністри закордонних справ цих країн "найрішучішим чином засудили відкриту і передбачувану підтримку українським урядом терористичних угруповань, що діють в Сахелі". Військові уряди закликають Радбез ООН "вжити заходів, щоб покласти край цій підтримці, яка загрожує стабільності в регіоні".

Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони України прокоментував цю заяву трьох країн. Центр пише, що зараз військовим хунтам Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру треба "продемонструвати єдність та здатність консолідувати зусилля перед якимось спільним викликом або ризиком", і для цього вони використовують Україну як фіктивну загрозу.

"Будь-які звинувачення у тероризмі на адресу України є безпідставними. Насправді Україна відома в Африці як важливий контрибутор у забезпечення регіональної та продовольчої безпеки. Наша держава прагне розвивати дружні відносини з африканськими державами", — додали в ЦПД.

Розрив дипломатичних відносин з Україною

6 серпня Нігер оголосив про розрив дипломатичних відносин з Україною. Ніамей звинувачує Київ у "підтримці терористичних груп". В МЗС України назвали це жестом "солідарності" з тими, хто обрав шлях на зближення з Російською Федерацією

За кілька днів до цього з такої ж причини з Україною дипломатичні відносини розірвала Малі. У Міністерстві закордонних справ України таке назвали це "недалекоглядним рішення перехідного уряду Республіки Малі".

Крім того, міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Facebook посольства, де український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.

Що відомо про знищення загону ПВК "Вагнер" у Малі

28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що за два дні боїв біля алжирського кордону були вбиті і поранені десятки солдатів і найманців ПВК "Вагнер". Серед загиблих — автор Telegram-каналу Grey Zone.

Згодом у соцмережі Х з'явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених "вагнерівців".

Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК "Вагнер".

"Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде", — сказав Юсов.

Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених "вагнерівців" Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.

Що відомо про союз Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру

Військові хунти африканських Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо 16 вересня 2023 року підписали угоду про безпеку, в якій пообіцяли допомагати одна одній у разі будь-якого повстання або зовнішньої агресії.

У січні Буркіна-Фасо, Малі та Нігер оголосили про свій вихід з Економічного співтовариства держав Західної Африки (ECOWAS), а ще — вислали французьких солдатів, які були в країнах у межах антиджихадистської місії, і звернулися до Росії по військову допомогу.

6 липня лідери цих країн провели в столиці Нігеру Ніамеї спільний саміт, де підписали створення конфедерації.

На початок