Після того, як уряд Швеції вирішив поступово припинити допомогу Малі на тлі розриву цією африканською країною дипломатичних відносин з Україною, міністерство закордонних справ Малі наказало послу Швеції в столиці Бамако покинути країну протягом 72 годин.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву МЗС Малі, зроблену у п’ятницю, 9 серпня.
За даними агенції, причиною висилки шведського посла стала “ворожа” заява шведського міністра.
У середу, 7 серпня, міністр міжнародного розвитку та торгівлі Швеції Йохан Форсселл заявив, що уряд вирішив поступово припинити допомогу Малі.
"Не можна підтримувати незаконну агресивну війну Росії проти України і водночас отримувати кілька сотень мільйонів крон щороку у вигляді допомоги на розвиток. Тому уряд вирішив поетапно припинити двосторонню стратегію допомоги Швеції Малі у 2024 році", — написав Форсселл.
Міністерство закордонних справ Швеції поки не коментує інформацію про висилку посла з Малі, пише агенція.
4 серпня Малі оголосило, що розриває дипломатичні відносини з Україною після того, як високопоставлений український чиновник визнав "причетність" Києва до знищення наприкінці липня повстанцями-туарегами представників малійської армії та загону російської ПВК "Вагнер".
Крім того стало відомо, що міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис на Facebook-сторінці посольства, у якому український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.
Що відомо про знищення загону ПВК "Вагнер" у Малі
28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що за два дні боїв біля алжирського кордону були вбиті і поранені десятки солдатів і найманців ПВК "Вагнер". Серед загиблих — автор Telegram-каналу Grey Zone.
Згодом у соцмережі Х з'явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених "вагнерівців".
Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК "Вагнер".
"Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде", — сказав Юсов.
Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених "вагнерівців" Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.