Ніґер розриває дипломатичні відносини з Україною

Ніґер розриває дипломатичні відносини з Україною

Ніґер
Лідер Ніґеру Абдурахаман Чіані (посередині), лідер Малі Ассімі Ґойту (ліворуч) і голова Буркіна-Фасо Ібрагім Траоре (праворуч). Capitaine Ibrahim TRAORÉ/X

Африканська країна Ніґер 6 серпня оголосила, що розриває дипломатичні відносини з Україною. Ніамей звинувачує Київ у "підтримці терористичних груп".

Про це повідомляє Al Arabiya.

Під час трансляції на державному телебаченні речник уряду Амаду Абдрамане заявив, що Ніґер, де при владі зараз військова хунта, "звернувся до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй з метою ухвалення рішення щодо української агресії".

За кілька днів до цього з такої ж причини з Україною дипломатичні відносини розірвала Малі. У Міністерстві закордонних справ України таке назвали це "недалекоглядним рішення перехідного уряду Республіки Малі".

Крім того, міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Facebook посольства, де український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.

Що відомо про знищення загону ПВК "Вагнер" у Малі

28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що за два дні боїв біля алжирського кордону були вбиті і поранені десятки солдатів і найманців ПВК "Вагнер". Серед загиблих — автор Telegram-каналу Grey Zone.

Згодом у соцмережі Х з'явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених "вагнерівців".

Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК "Вагнер".

"Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде", — сказав Юсов.

Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених "вагнерівців" Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.

На початок