Прем'єр Ізраїлю підтримав пропозицію США щодо угоди з ХАМАС про звільнення заручників — Блінкен

Прем'єр Ізраїлю підтримав пропозицію США щодо угоди з ХАМАС про звільнення заручників — Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен. AP/Alex Brandon

Влада Ізраїлю підтримала угоду з угрупуванням ХАМАС про звільнення заручників, яку запропонували Сполучені Штати Америки. Водночас лідери бойовиків мають зробити такий же крок.

Про це журналістам у Тель-Авіві повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен під час свого триденного візиту до Ізраїлю, передає The Jerusalem Post.

Зазначається, що сьогодні, 19 серпня, Блінкен провів зустріч із прем'єр-міністром Беньяміном Нетаньяху.

"Він (Нетаньяху - ред.) підтвердив мені, що Ізраїль приймає пропозицію (щодо заручників - ред.) і що він підтримує її", — сказав американський держсекретар.

За словами Блінкена, тепер остаточне рішення має ухвалити ХАМАС. Якщо це станеться, то сторони конфлікту за участю посередників — США, Єгипту та Катару, повинні досягти домовленостей, як вони виконуватимуть свої обов'язки у межах угоди.

15 серпня, в столиці Катару Досі розпочався новий раунд переговорів про припинення вогню в Секторі Гази. Представники ХАМАСу не приєдналися до переговорів.

Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом

31 травня президент США Джо Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за його словами, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.

План припинення вогню складається з трьох етапів:

  • Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
  • Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
  • Початок відбудови й повернення останків загиблих заручників.

23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".

Загострення конфлікту на Близькому Сході

У Тегерані, столиці Ірану, в середу, 31 липня, під час авіаудару був убитий один із лідерів палестинського бойового угруповання ХАМАС Ісмаїл Ханія. ХАМАС звинуватив у нападі Ізраїль.

1 серпня Армія оборони Ізраїлю заявила про ліквідацію лідера ХАМАСу Мохаммеда Дейфа. Його вважають організатором нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року. Він очолював бойове крило ХАМАСу із 1996 року.

Іран, який підтримує ХАМАС, а також організація "Хезболла" пообіцяли помститися за вбивство Ханії та атакувати Ізраїль.

На початок