Блінкен вирушив до Ізраїлю, сподіваючись укласти угоду про перемир'я в Газі

Блінкен вирушив до Ізраїлю, сподіваючись укласти угоду про перемир'я в Газі

Державний секретар США Ентоні Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен. AP Photo/Mark Schiefelbein, Pool

У неділю, 18 серпня, держсекретар США Ентоні Блінкен вирушив до Ізраїлю сподіваючись укласти угоду про перемир'я в Газі. Це його дев'ятий візит після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Як повідомляється, Блінкен вирушив до Ізраїлю, де американські, єгипетські та катарські посередники прагнуть закріпити угоду про припинення вогню у Газі після двох днів переговорів у Досі.

Під час цього візиту Блінкен планує зустрітися з лідерами ізраїльської держави, включаючи прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

Пізніше в неділю ізраїльські перемовники повинні провести подальші переговори в Каїрі, а робочі групи залишаються в Досі (Катар). Ще один такий саміт попередньо також запланований у столиці Єгипту, на 21 чи 22 серпня. Американські чиновники мають намір завершити довгоочікувану угоду до кінця наступного тижня.

В останні дні посередники заявили, що переговори просуваються вперед, а президент США Джо Байден сказав журналістам у Білому домі в п'ятницю, що до угоди зараз ближче, ніж будь-коли.

"Ми усунули прогалини, що залишилися, і заповнили їх таким чином, що, на нашу думку, наразі досягнуто угоди, яку можна закрити, реалізувати і рухатися вперед", - заявив журналістам у п'ятницю високопоставлений представник адміністрації Байдена.

Водночас член політбюро ХАМАС Самі Абу Зухрі розвів обережний оптимізм, заявивши в коментарі AFP, що ознаки прогресу після двох днів переговорів у Досі були "ілюзією".

"Ми стикаємося не з угодою чи реальними переговорами, а нав'язуванням американського диктату", — сказав він.

15 серпня, в столиці Катару Досі розпочався новий раунд переговорів про припинення вогню в Секторі Гази. Представники ХАМАСу не приєдналися до переговорів.

Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом

31 травня Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за словами президента США, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.

План припинення вогню складається з трьох етапів:

  • Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
  • Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
  • Початок відбудови й повернення останків загиблих заручників.

23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".

На початок