В Україні заброньовано близько мільйона військовозобов'язаних – Міноборони

В Україні заброньовано близько мільйона військовозобов'язаних – Міноборони

Близько 930 тисяч військовозобовʼязаних українців мають бронювання від мобілізації. За тиждень ця кількість може сягнути 1 мільйону.

Про це 19 серпня повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час круглого столу "Законодавчі підходи до бронювання працівників підприємств", передає Forbes Ukraine.

За словами Гаврилюка, нині мобілізація не покриває потреби війська, оскільки мобілізований стає бійцем лише через 3-6 місяців після того, як пройде навчання.

Водночас заступник міністра оборони зазначив, що Росія не зменшує кількість угрупувань на окупованих територіях України. На початок 2024-го року на окупованих територіях України було 440 тисяч російських військових, нині – близько 600 тисяч. До кінця року, за словами Гаврилюка, очікується зростання до 800 тисяч.

Також заступник міністра оборони наголосив на підтримці міжнародних партнерів, висловивши свою думку, що допомога не збільшується і збільшуватись не буде.

На думку Гаврилюка, для нормального захисту держави одні повинні воювати, інші – працювати на оборону. Економіка має стати на військові рейки, але нині в Україні "одиниці підприємств працюють в три зміни", зазначив заступник міністра оборони.

Що відомо про бронювання

Нині можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.

Постанова Кабміну зараз дозволяє бронювати 50% військовозобов'язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.

У квітні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив міністерствам оновити постанови про визначення критично важливих підприємств, за якими бронюють військовозобовʼязаних. Він заявив, що бронювання має бути справедливим і повинні бути чіткі критерії, за якими визначатимуть такі підприємства.

У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. У Комітеті з питань економічного розвитку є пропозиції, які розробляла група на чолі з головою Комітету Дмитром Наталухою. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки.

На початок