Чоловікам за кордоном, які не оновили військово-облікові дані, не видадуть та не обміняють водійське посвідчення

Чоловікам за кордоном, які не оновили військово-облікові дані, не видадуть та не обміняють водійське посвідчення

З 13 серпня за кордоном чоловіки з України, які не виключені з військового обліку або ж не оновили свої військові дані, не зможуть оформлювати посвідчення водія, обмінювати його чи реєструвати їхні автівки. Також не пересилатимуть поштою водійські права.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України.

Філії української міграційної служби приймають документи, щоб:

  • обміняти посвідчення водія, зокрема таке, яке видане вперше;
  • отримати посвідчення водія після втрати чи викрадення;
  • зареєструвати, перереєструвати транспорт;
  • зняти з обліку транспортний засіб.

Але ці послуги за кордоном не надаватимуть українським чоловікам 18-60 років, стосовно яких у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів нема даних про виключення з військового обліку або ж які не уточнили свої військово-облікові дані.

Цим же чоловікам міжнародні поштові відділення не пересилатимуть посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Оновити військово-облікові дані — актуальне місце проживання, електронну пошту та телефон — можна в додатку "Резерв+".

Що відомо про "Резерв+"

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

На початок