Якщо людина потрапила у ситуацію, яка, на її думку, пов'язана з неправомірними діями або з перевищенням посадових обов'язків посадовця ТЦК та СП або Нацполіції, вона має повне право їх оскаржити.
Про це заявив на брифінгу нардеп і член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, повідомляє кореспондент Суспільного.
Він додав, що це можна зробити у суді або ж звернутися до вищого керівництва.
"Можна написати нам сигнал на офіційну адресу комітету, офіційну адресу народних депутатів. Ми всі такі питання, коли отримуємо сигнали, порушуємо на рівні керівництва. Проводяться службові розслідування, і вони отримують належне реагування", — заявив Веніславський.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
Згідно з законом про мобілізацію, громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафами від 17 000 до 25 000 гривень.
Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років і певної категорії жінок, які визначені законом.
Раніше у Державній прикордонній службі України (ДПСУ) повідомили, що з 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років.