США та Південна Корея розпочинають спільні військові навчання

США та Південна Корея розпочинають спільні військові навчання

Військові навчання США та Південної Кореї Ulchi Freedom Shield
Американські солдати з 2 піхотної дивізії беруть участь в об'єднаних міських операціях за планом UFS/TIGER в межах щорічних навчань Ulchi Freedom Shield в навчальному центрі міських операцій "Воллонг" на острові Паджу в провінції Кьонгі-до, 23 серпня 2023 року. Getty Images/JEON HEON-KYUN/POOL/AFP

У понеділок, 19 серпня, Південна Корея та Сполучені Штати розпочали спільні масштабні військові навчання Ulchi Freedom Shield, щоб протистояти загрозам з боку Північної Кореї.

Про це повідомляють ABC та Kyodo News.

Навчання Ulchi Freedom Shield ("Щит свободи Ульчі") триватимуть 11 днів — до 29 серпня. Там бійці вивчатимуть як комп’ютерну симуляцію військових ігор, так і понад 40 видів польових навчань, зокрема бойові вправи.

Союзники заявили, що цьогорічна програма зосереджена на підвищенні їхньої готовності проти різних північнокорейських загроз — це ракети, глушіння GPS і кібератаки. Також буде акцент на готовність проти зброї масового знищення Пхеньяна. Також на навчаннях пропрацюють уроки з останніх збройних конфліктів.

У навчанні візьмуть участь близько 19 тисяч військовослужбовців Південної Кореї. Збройні сили США не підтвердили кількість американських військових, які беруть участь у навчаннях, і не сказали, чи будуть вони залучати стратегічні засоби США.

Офіційно Республіка Корея заявила, що для країни вкрай важливо "постійно підтримувати баланс сил для запобігання війні шляхом накопичення найбільших засобів стримування".

На початку липня Південна Корея відновила проведення стрілянин на полігонах поблизу кордону з Північною Кореєю, які призупинили 6 років тому в межах двосторонніх домовленостей щодо зниження напруженості.

З кінця травня Північна Корея відправила понад 2000 повітряних куль зі сміттям та паразитами У Південну Корею у відповідь на надсилання листівок південнокорейських активістів із засудженням північнокорейського режиму.

Жодних шкідливих речовин — не виявили, передає Yonhap. Висновки ґрунтуються на дослідженні 70 повітряних куль.

Одна з куль зі сміттям із КНДР приземлилася на території комплексу в центрі Сеула, де розташовані адміністрація президента та Міноборони Республіки Корея.

На початок