"Зоряні війни" проти дронів КНДР: Південна Корея першою у світі розгорне лазерну зброю

"Зоряні війни" проти дронів КНДР: Південна Корея першою у світі розгорне лазерну зброю

Південна Корея першою у світі розгорне лазерну зброю проти дронів КНДР
Прапор Південної Кореї. AP

Південна Корея у 2024 році розгорне лазерну зброю для збивання північнокорейських безпілотників. Таким чином вона стане першою в світі країною, яка розгорне і використовуватиме таку зброю у військових цілях.

Про це у четвер, 11 липня, повідомило агентство із закупівель озброєнь країни, передає Reuters.

Південна Корея назвала свою лазерну програму "проєктом "Зоряні війни", пише агенція.

Лазерна зброя для ураження безпілотників, яку південнокорейські військові розробили спільно з Hanwha Aerospace, є ефективною і дешевою — 2000 вон ($1,45) за постріл, але тихою і непомітною, йдеться в заяві Адміністрації програми оборонних закупівель (DAPA).

"Наша країна стає першою країною у світі, яка розгортає та експлуатує лазерну зброю, і можливості реагування наших військових на провокації Північної Кореї з використанням безпілотників будуть ще більше посилені", — заявили в DAPA.

Там назвали цю зброю такою, що змінить правила гри на полі бою в майбутньому.

Лазерна зброя збиває безпілотники, спалюючи променями світла двигуни або інше електричне обладнання безпілотників протягом 10-20 секунд, пояснив на брифінгу представник DAPA.

Як нагадує Reuters, у грудні п'ять північнокорейських безпілотників перетнули територію Південної Кореї, яка технічно все ще перебуває у стані війни з Пхеньяном. Це стало першим подібним вторгненням з 2017 року і змусило Сеул підняти в повітря винищувачі та ударні вертольоти і спробувати збити дрони.

Бойові дії у Корейській війні 1950-1953 років завершилися перемир'ям, а не мирним договором, і демілітаризованою зоною між двома Кореями.

Північна і Південна Корея порушили перемир'я, яке регулює їхній спільний кордон, відправивши безпілотники в повітряний простір один одного, заявили Сполучені Штати.

За даними американського некомерційного аналітичного центру RAND Corporation, країни, включаючи Південну Корею, Китай і Велику Британію, наввипередки розробляють і розгортають лазерну зброю, також відому як зброя спрямованої енергії.

Існує значний інтерес до цієї зброї для протидії поширенню безпілотних систем, а також для ураження ракет у польоті або супутників на орбіті, зазначає аналітичний центр.

На початок