"Катастрофа війни Путіна": Зеленський порівняв загибель підводного човна "Курськ" з операцією ЗСУ на Курщині

"Катастрофа війни Путіна": Зеленський порівняв загибель підводного човна "Курськ" з операцією ЗСУ на Курщині

Президент Володимир Зеленський, оцінюючи розвиток Росії за роки правління Володимира Путіна, заявив, що рівно 24 роки тому, коли той став президентом також була катастрофа "Курська". Йдеться про російський підводний човен з однойменною назвою, що затонув у 2000 році у Баренцевому морі. Нині, за словами глави держави, фіналом правління очільника Кремля теж є Курськ, тільки тепер це — місто.

Про це він сказав під час свого звернення 12 серпня.

"Ми бачимо, як Росія за часів Путіна насправді рухається: 24 роки тому була катастрофа "Курська" – символічний початок його правління; зараз видно, що є фіналом для нього. І теж Курськ. Катастрофа його війни. Так завжди буває з тими, хто зневажає людей та будь-які правила. Росія принесла війну іншим, тепер це повертається додому. Україна завжди хотіла лише миру, і ми обов’язково мир забезпечимо", — сказав Зеленський.

Він також поінформував, що сьогодні зустрівся з американськими сенаторами й "детально" пояснив їм потребу ЗСУ в "далекобійності зброї", яку надають США.

"Провів сьогодні зустріч із делегацією Сенату США. Сенатори Грем та Блюменталь – вони представляють обидві партії. Я подякував Америці за підтримку нашого захисту, і дуже важливо, щоб українці та американці в цьому нашому захисті нормального життя та свободи людей були справді переможцями. Ми обговорили, що конкретно потрібно, щоб завершити цю війну і завершити її справедливо. Детально пояснив нашу потребу в далекобійності", — сказав він.

Крім цього, за словами глави держави, була нарада з представниками МЗС України та "міжнародниками" Офісу президента.

"Детально спланували зустрічі та перемовини на другу половину серпня та вересень. Ми знаємо, як додати сили Україні та що може допомогти нам у досягненні справедливості", — розповів Зеленський.

12 серпня 2000 року у Баренцевому морі під час навчань затонув російський атомний підводний човен "Курськ". Загинули 118 людей — усі, хто був на борту. Катастрофа "Курська" сталася через три місяці після того, як Володимир Путін вперше вступив на посаду президента Росії. У вересні 2000-го Путін дав інтерв'ю американському журналісту Ларрі Кінгу. На запитання: "Що сталось з субмариною?", він відповів: "Она утонула".

Бої у Курській області РФ

6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.

Бої в Курській області Росії прокоментували в США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. У Китаї заявили, що уважно стежать за ситуацією, й закликали сторони до деескалації.

На початок