У Польщі бракує працівників, бо меншає іммігрантів — зокрема й з України

У Польщі бракує працівників, бо меншає іммігрантів — зокрема й з України

ЗМІ

Польські компанії дедалі частіше мають проблеми з набором співробітників. Ситуація може тільки погіршитися, бо поволі вичерпується потенціал імміграції з країн зі схожою культурою — з України та Білорусі.

Про це пише Rzeczpospolita.

За даними Центрального статистичного офісу Польщі, станом на кінець березня вакантними було понад 112 тисяч робочих місць. Бракує персоналу в половині або більше компаній. Це відбувається в таких сферах як будівництво, промисловість, транспорт та логістика.

Зараз у Польщі працюють 1,16 млн іноземців — це в 11 разів більше, ніж десять років тому.

Головний економіст Польської господарської палати Пьотр Сорочинський зазначив, що нема одного способу, аби покращити ситуацію на польському ринку праці. Є різні шляхи, які мають існувати паралельно:

  • працевлаштування іноземців;
  • автоматизація роботи;
  • активізація поки що малоактивних груп людей (люди похилого віку, люди з інвалідністю, жінки);
  • на майбутнє — відкриття університетів для студентів із Центральної Європи та польських громад Південної та Центральної Америки.

Rzeczpospolita отримала аналіз від економістів Credit Agricole. Там вважають, що простір для подальшого припливу іноземних працівників вже обмежений.

"Потенціал імміграції з країн зі схожою культурою (наприклад, України та Білорусі) повільно вичерпується, і уряд може посилити свою міграційну політику, що вплине на приплив працівників із більш віддалених країн", — ідеться в матеріалі.

Rzechpospolita наприкінці квітня писала про проблему українських працівників-чоловіків на тлі того, що в Україні призупинили надавати консульські послуги тим з них, хто досяг призовного віку.

У Польщі на кінець І кварталу 2024 року понад 1 млн 138 тисяч іноземних працівників покривали внески ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych — управління соціального страхування в Польщі. Це майже на 65 тисяч більше ніж у 2022-му.

30 квітня Рада міністрів Польщі прийняла законопроєкт, який передбачає продовження тимчасового захисту для біженців з України, до 30 вересня 2025 року. Документ також передбачає подальше скорочення низки пільг та прив’язування соцвиплат до навчання українських дітей у державних школах.

У Польщі 1 липня набули чинності зміни до спецзакону про допомогу українським біженцям — домогосподарства, які приймають українців, більше не зможуть отримувати фінансову допомогу.

На початок