Антидрони та патрони — нова допомога для ЗСУ від Литви

Антидрони та патрони — нова допомога для ЗСУ від Литви

Литва 11 липня доставила чергову військову допомогу Україні. Пакет містить протидронові системи, боєприпаси калібру 5,56х45 мм та розкладні ліжка.

Про це повідомляє Міністерство національної оборони Литви.

Відомство нагадує, що у 2024 році Литва вже передала Україні боєприпаси калібру 155 мм, бронетранспортери М577, бронетранспортери М113, системи протидії БпЛА, зимове спорядження та комплекти теплого одягу, боєприпаси до протитанкового гранатомета "Карл Густав", системи дистанційного підриву RISE-1, генератори, частково розібраний легкий штурмовик L-39ZA "Альбатрос" та інше.

Підтримка України з боку Литви є довгостроковою і становить 1 млрд євро. Уже прийшла підтримка на близько 641 млн євро, з них цього року — на 115 млн євро.

30 травня Литва долучилася до коаліції з посилення української протиповітряної оборони, яку очолює Німеччина, Франція та США.

26 червня Державна рада оборони Литви підтримала рішення щодо виділення щонайменше 0,25% валового внутрішнього продукту (ВВП) на підтримку Україні. 27 червня Україна та Литва підписали безпекову угоду, за якою потенційно Литва відновить військову тренувальну місію в Україні і допомагатиме у сфері сучасного військового обладнання — наземного, повітряного, морського, космічного та кіберелектромагнітного.

На початок