Країни Балтії від'єднаються від енергосистеми РФ та Білорусі у лютому 2025 року

Країни Балтії від'єднаються від енергосистеми РФ та Білорусі у лютому 2025 року

Латвія, Литва та Естонія у лютому 2025 року відключать свої енергосистеми від єдиної системи з Росією та Білоруссю.

Про це йдеться у пресрелізі Міністерства енергетики Литви.

Зазначається, що сьогодні, 10 липня, міністри енергетики Естонії, Латвії та Литви під час зустрічі підтвердили наміри синхронізуватися з континентальною європейською енергосистемою ENTSO-E, та відключитися від російської та білоруської.

Вони оцінили звіт про прогрес у цьому напрямку та заявили, що підготовка до синхронізації Балтійської електроенергетичної системи з європейською йде згідно з планом.

"Найближчими тижнями оператори балтійських систем передачі проінформують інші сторони про своє спільне рішення не продовжувати контракт з BRELLЕлектричне кільце Білорусі, Росії, Естонії, Латвії та Литви.", — йдеться у повідомлені.

Після цього Латвія, Литва та Естонія проведуть тестування роботи ізольованої системи та синхронізацію із мережами континентальної Європи у лютому 2025 року.

Латвія, Литва та Естонія — останні країни-члени Євросоюзу, які ще не приєдналися до континентальної європейської енергомережі. При цьому навесні 2022 року країни Балтії повністю припинили імпорт російської електроенергії.

Україна в ENTSO-E

13 грудня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що завдяки рішенню Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) Україна має можливість імпортувати до 1,7 ГВт електроенергії.

Наступного дня голова "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що компанія стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Таким чином Україна стала 40-м учасником "енергетичного Євросоюзу".

На початок