Країни-члени НАТО створять Центр інтегрованого кіберзахисту

Країни-члени НАТО створять Центр інтегрованого кіберзахисту

Логотип НАТО розміщений у медіа-центрі під час саміту Альянсу, 9 липня 2024 року
Логотип НАТО розміщений у медіа-центрі під час саміту Альянсу, 9 липня 2024 року у Вашингтоні, округ Колумбія, США. Getty Images/Andrew Harnik

Члени НАТО на саміті у Вашингтоні домовились про створення нового Центру інтегрованого кіберзахисту (NICC). Він базуватиметься у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Альянсу.

"Інтегрований Центр кіберзахисту покращить захист мереж НАТО та використання кіберпростору як операційної області. Центр інформуватиме військове командування НАТО про можливі загрози та вразливі місця в кіберпросторі, включаючи приватну цивільну критичну інфраструктуру, необхідну для підтримки військової діяльності", — йдеться у повідомленні.

Крім цього, відповідно до спільних цінностей і міжнародних зобов’язань членів НАТО, Центр сприятиме заснованому на нормах, передбачуваному та безпечному підходу до кіберпростору. Деталі щодо структури та функцій Центру будуть розроблені в найближчі місяці.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

На початок