Країна НАТО може просити застосувати 5 статтю через гібридні операції РФ — високопосадовець альянсу

Країна НАТО може просити застосувати 5 статтю через гібридні операції РФ — високопосадовець альянсу

Країна НАТО може просити застосувати 5 статтю через гібридні операції РФ
Місце проведення саміту НАТО з відзначення 75-ї річниці Альянсу у Вашингтоні, США, 9 липня 2024 року. REUTERS/Yves Herman

Через гібридні операції та кібератаки Росії одна із країн НАТО може попросити захисту за 5 статтею Північноатлантичного договору.

Про це заявив у Вашингтоні високопосадовець НАТО, передає “Голос Америки”.

Про це він сказав у відповідь на питання, якою може бути реакція НАТО на гібридні операції Росії та спроби дестабілізації у Європі.

За його словами, у кінцевому підсумку все залежить від того, які дії продовжуватиме вчиняти Росія.

“Для нас це дуже зрозуміло, ми знаємо, що у сфері кібернетики, речі можуть перейти за межі п’ятої статті, так само і гібридні диверсійні операції”, — сказав високопосадовець Альянсу.

Він додав, що, зрештою, захисту від союзників по альянсу може попросити країна, яка потерпає від таких атак. Наразі жодна з них цього не робила, додав він.

Стаття 5 передбачає, що, якщо член НАТО зазнає нападу, всі інші члени Альянсу розглядають цей напад як напад на них усіх і вживають заходів, які вони вважають необхідними для надання допомоги члену Альянсу, що зазнав нападу.

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

Більше новин про Саміт тут.

На початок