Макрон попросив прем'єра тимчасово залишитися на посаді, щоб "забезпечити стабільність країни"

Макрон попросив прем'єра тимчасово залишитися на посаді, щоб "забезпечити стабільність країни"

Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон, Єлисейський палац, Париж, 20 червня 2024. AP/Andre Pain

Президент Франції Еммануель Макрон попросив прем'єр-міністра Габріеля Атталя поки що залишитися на посаді, щоб "забезпечити стабільність країни".

Про це повідомляє Le Figaro з посиланням на Єлисейський палац.

Після проведення другого туру 7 липня прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь заявив, що йде у відставку, адже центристський табір, до якого він належить не отримав більшості.

Що відомо про вибори у Франції

9 червня президент Франції Емманюель Макрон розпустив Національні збори —французький парламент.

Макрон пішов на такий крок після поразки на виборах в Європарламент. Ультраправе "Національне об’єднання" (RN) Марін Ле Пен набра близько 33%, партія Макрона 15%, соціалісти 14%.

Перший тур позачергових виборів відбувся 30 червня.

За даними екзитполів, ультраправа партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен лідирувала у першому турі парламентських виборів у Франції, передає Le Figaro — у неї було близько 34% голосів. На другому місці був блок лівих партій "Новий народний фронт" — близько 29%. Далі — партія чинного президента Макрона, яка набирала тоді 21,5% голосів.

За офіційними підсумками другого туру парламентських виборів у Франції на першому місці партія "Новий народний фронт" — 182 місця, далі йде президентська коаліція Емманюеля Макрона "Разом!" — 168 місць, на третьому місці — ультраправе "Національне об'єднання" — 143.

На початок