У Кропивницькому проводять першу виставку творів наївного мистецтва та мистецтва примітивізму імені Андрія Ліпатова "Велюровий кіт". Організували її в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, розповіла Суспільному його директорка Віта Чернова.
Через епідеміологічнучну ситуацію, – каже директорка, – виставку проводять онлайн: "Вживу" ми б у своєму музеї не розмістили таку кількість картин, співпрацювали б з іншими залами, наприклад, із художнім музеєм. На жаль, така масштабна виставка пройде віртуально".
У виставці беруть участь 55 художників з усієї України: "Це Київ, Одеса, Полтава, Чернівці, Тернопіль тощо. Всього показуємо 227 робіт", – розказала Віта Чернова.
Виставку присвятили пам’яті художника наїву з Кіровоградської області Андрія Ліпатова (1960-2010). Його картини експонувалися на виставках та фестивалях народного, декоративно-прикладного та наївного мистецтва не лише в Україні, а й у Франції, Росії, Великобританії, Ірландії. Його твори знаходяться в збірках багатьох музеїв і приватних колекціях в Україні та за кордоном, – розповіла Віта Чернова. У Кропивницькому у 2019 році на стіні Музею мистецтв у центрі міста намалювали муралхудожній розпис зовнішніх стін будинків у міському просторі з його картини "Променад на Дворцовій".
У фондах музею Осмьоркіна зберігається картина Ліпатова "Велюровий кіт" (1998), яка й дала назву арт-проєкту та стала основою логотипу і дизайну диплому учасника Бієнале. "Цей твір з образом велюрового кота не лише відображає погляд автора на навколишній світ та є його своєрідним автопортретом, на що вказує монограма "А.Л.", що прикрашає бік кота, а й, завдячуючи своїй безпосередності та професіоналізму, відображає загальні настрої наївного мистецтва та примітивізму", – розповів модератор виставки мистецтвознавець Андрій Надєждін.

У виставці беруть участь визнані художники Михайло Надєждін (Кропивницький), Юрій Кафарський (Могилів-Подільський ), Сергій Шаповалов (Кропивницький), Володимир Кабаченко (Одеса), Анатолій Фурлет (Чернівці-Київ), а також художники-аматори – інженери, журналісти, психологи, бібліотекарі, фотографи, які успішно реалізують себе в образотворчому мистецтві, – розповіла Віта Чернова.



"Необароко, символізм, сюрреалізм, фентезі, декоративізм, реалізм та естетський кітч умовно визначають головні напрямки творчих пошуків художників, твори яких представлені в експозиції виставки учасників Бієнале. Кожен з митців намагається розвивати власну художню ідею", – сказав Андрій Надєждін.
Виставку можна переглянути на сайті музею.
Читайте також
- У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів
- "Допомагатиму військовим, доки буду жити": пенсіонерка з Клинців шиє теплі речі для бійців
- У селі на Кіровоградщині зберігся 130-річний водяний млин
- Кропивницька школярка доглядає за онкохворою собакою