У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів

У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів

У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів
Крафтfest

У Приютівській громаді, що в Кіровоградській області створили сайт для обміну досвідом, демонстрації та поширення продукції крафтовихремесло, передбачає вміння виготовляти речі вручну майстрів регіону. Розробники мають на меті зробити його відомим в межах України, розповіла Суспільному авторка ідеї, заступниця селищного голови Ірина Чемерис.

Сайт запрацював тиждень тому, називається "Крафтfest". "У громаді ми проводимо фестиваль майстрів із такою назвою, – розповіла Ірина, – зробити сайт хотіли давно. У цьому році фестиваль не проводили через епідеміологічну ситуацію, тому запустити сайт саме цього року було потрібно".

У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів
Крафтfest-2019. Крафтfest

Ідея проєкту – зібрати в одному місці інформацію про майстрів, допомогти їм оформити презентації власного товару, налагодити комунікацію між ними та покупцями, в тому числі оптовими, і, у перспективі, отримувати надходження до бюджету громади від їх роботи.

Такі проєкти мають реалізовуватись на державному рівні, та поки уряд схвалив проект постанови про створення передумов для розробки Державної програми розвитку народних промислів на 2021-2025 роки. У кінці жовтня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав: “Хоч крафтове ремесло було і залишається візитівкою України, на сьогодні воно перебуває у стані занепаду і поступового забуття. Зменшується кількість майстрів та осередків, під загрозою зникнення рідкісні мистецькі техніки та технології”.

Тож, поки державна програма існує на стадії проєкту, автори Крафтfestу збирають у себе умільців роботи з металами, деревом, авторів прикрас, вишивальниць, виробників харчової продукції тощо.

Кого підтримуватиме інтернет-ресурс?

Це не лише народні умільці, це всі виробники, які виготовляють товари на власному обладнанні, за власними технологіями і рецептами. Це можуть бути як товари широкого вжитку, так і продукти харчування. Звичайно, не будуть підтримуватися середні і великі підприємства.

У громаді на Кіровоградщині створили сайт для "розкрутки" крафтових майстрів
Стартова сторінка сайту.

Щоб розмістити інформацію про себе на сайті, майстри надсилають її менджерам. Ті допомагають її оформити: "Велика проблема у тому, що наші майстри не мають часу, не можуть, чи не вміють себе презентувати. Зробити якісні фото, чи відео, описати свою справу – в цьому ми допомагаємо. Нам бракує хорошого власного фотографа, поки розміщуємо фотоматеріали майстрів", – говорить Ірина.

Для кожного майстра створюють особистий профіль з контактною інформацією. Розробники сайту впевнені, що на кожен товар знайдеться свій покупець, треба тільки якісно його представити. "Майстри у нас дуже талановиті, але люди нічого не заробляють, бо про них мало хто знає", – вважає авторка ідеї.

Сайт також має стати платформою для обміну досвіду: "Ми плануємо проводити зустрічі, майстер-класи, семінари (зараз онлайн) для того, щоб виробники обмінювались досвідом. Скажімо, є школа гончарства у Полтаві, запросимо професіонала у цій справі, і менш досвідчені матимуть змогу покращити свою техніку".

Поки що від сайту громада не отримує жодної копійки, говорить Ірина. На його створення з бюджету виділили 15 тисяч гривень, над контентом працюють четверо людей.

Наповнювати його запрошують усіх бажаючих. Посилання для ремісників та покупців тут.

На початок