NYT: Мінфін США запропонував нові санкції проти РФ

NYT: Мінфін США запропонував нові санкції проти РФ

ЗМІ
Будівля Мінфіну США
Будівля Мінфіну США. AP

Міністерство фінансів США запропонувало нові санкції проти російських нафтових танкерів, але Білий дім побоюється, що вони спричинять зростання цін на бензин.

Про це пише американська газета The New York Times з посиланням на американських чиновників.

Зараз під санкціями США перебувають 20 танкерів "тіньового флоту" — старих танкерів, які перевозять нафту за ціною вищою за встановлену межу в 60 доларів за барель. Усього таких кораблів 120.

У Мінфіні пропонують і на ці кораблі накласти санкції, які могли б обмежити їх продаж або змусити вийти з експлуатації, пише The New York Times.

Проте економічні радники президента у Білому домі побоюються, що це може призвести до зростання цін на бензин у США, що, своєю чергою, загрожує збитками передвиборчої кампанії Байдена. Аналітики пропонують поетапно накладати штрафи на танкери, щоби мінімізувати перепади цін, але це не переконує адміністрацію Байдена. Запропоновані санкції проти російського "тіньового флоту", як пише The New York Times, залишаються на розгляді.

Старший радник Байдена Амос Хохштейн заявив, що дії Білого дому щодо дотримання санкцій, спрямовані на стягнення плати з Росії, Ірану та інших країн, разом із цим запобігають стрибку цін на енергоносії, який не тільки завдасть збитків американським споживачам, а й збільшить доходи тих самих Росії та Ірану.

Після встановлення цінової стелі (вона забороняє компаніям з країн G7 та Євросоюзу перевозити та страхувати російську нафту, куплену дорожче 60 доларів за барель) Росія почала використовувати для експорту "тіньовий флот" — старі танкери, які відключають маячки, щоб піти із системи стеження.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів за барель.

На початку травня 2022 року Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня 2022 року країни "Групи семи" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня 2002 року ЄС затвердив 8-й пакет антиросійських санкцій, який зокрема закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мали набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

На початок