Нідерланди з партнерами передадуть Україні Patriot

Нідерланди з партнерами передадуть Україні Patriot

Patriot
ЗРК Patriot. Протиповітряний комплекс Patriot. Фото: Міноборони Польщі/X

Нідерланди готуються разом із партнерами передати Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot для посилення української протиповітряної оборони.

Про це заявили міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс та міністр закордонних справ Каспаро Вельдкамп на спільній пресконференції з главою МЗС України Димитром Кулебою, передає Радіо Свобода.

За словами Кулеби, сьогодні вже обговорювались терміни постачання комплексу.

Крім того, Нідерланди виділять 2 мільйони євро на проведення криміналістичних досліджень та ідентифікації тіл. Для цього передадуть криміналістичну лабораторію.

"Щоб ближче до лінії фронту у вас були судово-експертні можливості, щоб забезпечити справедливість для родин усіх українців, чиї тіла повертають із фронту", – сказав Вельдкамп.

Також Нідерланди виступатимуть посередниками у перемовинах з Росією щодо повернення Україні депортованих дітей.

Передання систем Patriot для України

23 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над отриманням чотирьох додаткових батарей Patriot від союзників.

Канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччина надішле третю батарею Patriot і ще шість надійдуть незабаром з інших країн-членів ЄС.

Відомо, що українські військові 6 травня розпочали навчання на Patriot у Німеччині, після чого їх із системами перенаправлять в Україну. Це буде не раніше кінця червня.

11 червня стало відомо, що Німеччина протягом наступних місяців передасть Україні третю систему протиповітряної оборони Patriot.

На початок