Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. Онлайн

Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. Онлайн

Оновлено
Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. Онлайн Суспільне

У США продовжують рахувати голоси на виборах президента. Станом на 22:00 Джо Байден зберігає перевагу над чинним президентом за кількістю здобутих голосів виборників – у Трампа їх 214, у той час, як Байден здобув 227. Для перемоги кандидату необхідно набрати 270 голосів виборників. Остаточні результати поки що не відомі у п’яти "спірних" штатах. При цьому явка на президентських виборах стала найвищою за 120 років – свій голос віддали 160 мільйонів американців, або 66,9% від загальної кількості виборців.

Чи залишить Америка чинного президента Дональда Трампа? Чи оберуть її громадяни нового президента Джозефа Байдена? Які наслідки для світу та України матимуть результати цих виборів? Суспільне стежить за ситуацією з Вашингтона і Києва та веде текстовий онлайн щодо подій, які відбуваються у США.

Байден переміг у Вісконсині з невеликим відривом

Як повідомляє The New York Times, після опрацювання 95% голосів виборців штату Вісконсин Байден переміг з підтримкою у 49,6%, тоді як у Трампа — 48,9%. Ще до того, як штат оголосив переможця, Трамп заявив, що проситиме про перерахунок голосів.

Байден бере більшість голосів у штаті Мен

Як повідомляє BBC, Байден отримав щонайменше три з чотирьох голосів виборців штату Мен. Нині у нього їх 227, але йому потрібно набрати 270 для перемоги. Передбачається, що Трамп переможе у другому окрузі штату Мен, що дасть йому ще один голос виборців, загалом у нього їх 214.

Мешканці Філадельфії вийшли на протест

Прихильники Джо Байдена у Філадельфії вийшли на акцію протесту, щоб захистити свій вибір. По це повідомляє кореспондентка Суспільного Наталя Гуменюк, яка слідкує за підрахунком голосів у штаті Пенсильванія.

За словами кореспондентки, прихильники Байдена оголосили про протест після того, як чинний президент Трамп пообіцяв оскаржити результати голосування у штаті у Верховному суді США.

У Флориді відбуваються протести на підтримку Джо БайденаНаталя Гуменюк, Суспільне

У Флориді відбуваються протести на підтримку Джо Байдена

Як повідомляє Наталя Гуменюк, демонстрація у Філадельфії є мирною. Мешканці штату налаштовані позитивно, оскільки були готові до таких заяв Трампа. Вони зібралися на площі біля історичної будівлі Індепенденс-Хол у центрі міста.

Причиною протестів стала заява президента Трампа про намір оскаржити результати голосування у Пенсильванії в судіНаталя Гуменюк, Суспільне

Причиною протестів стала заява президента Трампа про намір оскаржити результати голосування у Пенсильванії в суді

За даними місцевих ЗМІ, підрахунок бюлетенів тут може затягнутися до кінця тижня через велику кількість голосів, отриманих поштою. Загалом тут лишилося підрахувати близько 1,5 мільйона голосів переважно мешканців "демократичних" округів.

За даними телеканалу Fox News, також активісти готують протести у Вашингтоні та інших містах США.

Явка на виборах президента США стала рекордною за 120 років

Явка на виборах президента США стала найвищою за 120 років. Цього року проголосували 160 мільйонів американців, або 66,9% від загальної кількості виборців у країні. Комісії все ще продовжують підрахунок голосів.

У США підбивають підсумки виборів президентаAP

У США підбивають підсумки виборів президента

За даними Associated Press, станом на 21:00 за київським часом демократ Джо Байден зберігає лідерські позиції. Він здобув 238 голосів колегії виборників, президент Трамп має 214 голосів. Для перемоги кандидатам необхідно отримати 270 голосів.

Трамп не визнаватиме результатів виборів – експерт

Дональд Трамп відмовиться визнавати свою поразку в разі, якщо на виборах переможе Джо Байден, про що свідчить готовність штабу Трампа оскаржувати результати волевиявлення в судовому порядку. Такий прогноз в ефірі Українського радіо дав правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

"Це абсолютно безпрецедентний крок в історії Сполучених Штатів. 124 роки поспіль кандидат, який програвав, коли вже були пораховані голоси, телеграфував, виходив на телебачення чи дзвонив переможцю. Дональд Трамп своєю заявою позначив, що він фактично не збирається віддавати владу і що він буде боротися до останнього. І дай боже, щоб ця боротьба тривала тільки в судах і не виплеснулася на вулиці, адже вже зараз в Америці є дуже напружені і мобілізовані прихильники обох кандидатів" – розповів експерт.

За його словами, ситуація, коли кандидат, що програв, не визнає поразку, є найгіршим для Америки і для всього світу.

"Зрозуміло, що з двох конкретних кандидатів це може зробити тільки Трамп. Це в його стилі, в його традиції неповаги до конституційної спадщини. І в цьому є небезпека для мирного, спокійного цивілізованого розв’язання виборчої інтриги в Америці" – переконаний Друзенко.

Експерт вважає, що президент США Дональд Трамп може не визнати свою поразкуАР

Експерт вважає, що президент США Дональд Трамп може не визнати свою поразку

При цьому експерт не відкидає сценарій, за яким Америка може взагалі залишитися без президента.

"Багато ЗМІ та аналітиків попереджали, що Трамп буде грати на зрив виборів, якщо побачить, що він програє. Американська конституція на відміну від української та інших європейських не передбачає безперервність влади. 20 січня 2021 року повноваження чинного президента припиняться", – каже він.

За словами Друзенка, якщо до того часу президент не буде обраний, справа може застрягнути в судах або опинитися на розгляді у Конгресі Сполучених Штатів, де справу вирішуватимуть спільно на засіданні двох палат. Оскільки конгрес буде розділений між демократами і республіканцями, президента і віце-президента не зможуть обрати, а країною почне керувати спікер нижньої палати парламенту.

Штаб Трампа вимагає перерахунку голосів у Вісконсині

Команда Дональда Трампа вимагає перерахунку результатів волевиявлення у штаті Вісконсин, де, за наявними даними, перемагає Джо Байден із перевагою у 20 тисяч голосів.

"Надходили повідомлення про порушення в кількох округах Вісконсину, які викликають серйозні сумніви в достовірності результатів. Президент перебуває у межах порогового значення, щоб вимагати перерахунок голосів, і ми негайно це зробимо", – сказав керівник кампанії Білл Степієн.

Попри те, що Трамп може ініціювати перерахунок голосів, це навряд чи змінить остаточний результат у Вісконсині, що визнають навіть союзники Трампа, зокрема, ексгубернатор Вісконсину Скотт Уокер.

Поштове агенство США відмовилось розшукувати зниклі бюлетені

Поштове агентство США відхилило розпорядження федерального судді про перевірку служб, які доставляли виборчі бюлетені у 15 штатах.

Раніше суддя Еммет Салліван з округу Колумбія дав вказівку Поштовому агентству США до 16:30 провести "повну перевірку", щоб переконатися, що виборчі бюлетені дісталися дільниць. Він зробив це після того, як група спостерігачів звернулася до суду через відсутність підтвердження про доставку 300 523 бюлетенів.

Як повідомили ЗМІ, підтвердження не були надіслані, зокрема, з кількох регіонів "спірних" штатів, де шанси основних кандидатів приблизно рівні.

У Вісконсині підрахували всі голоси

Джо Байден перемагає у штаті Вісконсин із перевагою у 20 тисяч голосів. Про це повідомив політичний оглядач Шакіл Брюстер із посиланням на адміністратора виборчої комісії штату Меган Вулф, який зазначив, що всі голоси виборців вже підраховані.

Водночас журналіст Макс Тані із посиланням на колишнього представника Республіканської партії Шона Даффі повідомляє, що Трамп вже не зможе подолати наявний розрив між кандидатами.

Вісконсин є одним зі "спірних" штатів на цьогорічних виборах.

Байден збільшив відрив від Трампа у Мічигані

Колишній віцепрезидент Джо Байден збільшив свій відрив від чинного президента Дональда Трампа в одному з ключових штатів Мічиган. За результатами обробки 92% бюлетенів, нині Байден випереджає свого суперника на 30 тисяч голосів.

Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. ОнлайнAP

Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. Онлайн

Як зазначають експерти, цей результат ще не гарантує остаточної перемоги кандидата від Демпартії, проте є досить обнадійливим для Байдена і його прихильників.

Пенсильванія є ключовим штатом для Байдена – дипломат

Пенсильванія є особливо важливим штатом для перемоги Джо Байдена, проте підрахунок голосів тут може затягнутись. Про це в ефірі Українського радіо розповів дипломат та експерт-міжнародник Ярослав Войтко.

"Якщо хтось із виборців надіслав бюлетень поштою, і є штамп вчорашнім третім листопада, то за законодавством можна підраховувати ці голоси ще до 12 листопада. Трамп цього не хоче і вже заздалегідь звинувачує свого суперника в тому, що таким чином вибори чи голоси можуть бути сфальсифіковані”, – пояснив він.

Співробітники виборчої служби Філадельфії обробляють пошту і відкріпні посвідчення для загальних виборів 2020 року в конференц-центрі ПенсільваніїAP

Співробітники виборчої служби Філадельфії обробляють пошту і відкріпні посвідчення для загальних виборів 2020 року в конференц-центрі Пенсільванії

За словами експерта, Байден дуже розраховував на критичні штати, що коливаються – Огайо, Айову, Техас, Флориду.

"Але за підрахунками зараз у всіх цих штатах, які він мав би взяти собі, Трамп може зберегти перевагу. І всі виборники цього штату переходять на користь того, хто в ньому переміг”, – зауважив Войтко.

На виборах до Конгресу в округах Вірджинії та Нью-Йорку перемогли демократи

Кандидат від Демократичної партії Мондейр Джонс перемагає на виборах до Конгресу в 17 округу штату Нью-Йорк із перевагою у 3,4%.

Джонс є адвокатом та відкритим чорношкірим геєм. Він закінчив Стенфордський університет і Гарвардський юридичний факультет. У своєму окрузі він переміг республіканку Морін МакАрдл-Шульман, пожежницю на пенсії.

У другому окрузі штату Вірджинія перемогу здобуває також кандидатка від Демократичної партії. Елейн Лурія випереджає конкурента-республіканця Скотта Тейлора майже на 4 відсотки.

Підрахунок голосів у Пенсильванїі може затягнутися – губернатор

Губернатор Пенсильванії Том Вулф припускає, що до кінця дня 4 листопада не вдасться встановити результати волевиявлення мешканців штату. За його словами, комісія має опрацювати ще 3 мільйони бюлетенів, надісланих поштою.

"Найголовніше, що може бути – це точні результати. Знову ж таки, навіть якщо це займе трохи більше часу, ніж ми звикли", – наголосив Вулф під час пресконференції.

Пенсильванія є одним з ключових штатів для перемоги на президентських виборах.

Результат виборів може змінити зовнішню політику США – нардеп

Нардеп від партії “Слуга народу” Богдан Яременко вважає, що результат президентських перегонів у США може вплинути на зовнішню політику, яку проводить держава. Таку думку він висловив у ефірі Українського радіо.

“Є певні нюанси і щодо Дональда Трампа, і щодо Джо Байдена. Дуже багато буде залежати від того, кого обере зовнішньополітичним опонентом наступний президент США: Росію чи Китай.", – переконаний Яременко.

Кандидат у президенти від Демократичної партії США Джо БайденAP

Кандидат у президенти від Демократичної партії США Джо Байден

За словами нардепа, у разі, якщо наступний президент сфокусується на Китаї, то Росії приділятиметься менше уваги, а відповідно – й українському питанню в контексті війни.

"Якщо буде обрана Росія, то вага України в зовнішньополітичній концепції США буде лише зростати”, – вважає він.

При цьому Яременко переконаний, що незалежно від результатів виборів Україна збереже друзів як у Сенаті, так і в Конгресі США.

Ми не відпочиватимемо, поки не підрахуємо всі голоси – Байден

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден заявив, що його команда працюватиме, допоки всі голоси не буде підраховано.

"Ми не будемо відпочивати, поки не підрахуємо всі голоси. Налаштовуйтесь, поки керівниця моєї кампанії Джо Маллі Діллон та радник кампанії Боб Бауер надають інформацію про перебіг перегонів", – написав він.

Трамп невдоволений результатами підрахунку голосів

Президент Дональд Трамп висловив подив щодо проміжних результатів підрахунку голосів. Про це він написав у своєму Twitter.

"Вчора ввечері (3 листопада – ред.) я лідирував, часто впевнено, у багатьох ключових штатах, майже усюди, де демократи балотуються і контролюють ситуацію. Потім, один за іншим, вони (голоси – ред.) почали чарівним чином зникати, коли підраховувалися несподівані звалища бюлетенів. Дуже дивно, і "соціологи" зрозуміли це повністю й історично неправильно!", – написав Трамп.

Також чинний президент вкотре розкритикував голосування поштою, до якого вдались на цьогорічних виборах. На його думку, воно має "руйнівний вплив" на результати голосування.

Американське суспільство поляризоване – Климпуш-Цинцадзе

Народна депутатка від “Європейської Солідарності” Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що невизначеність цьогорічних виборів президента США була прогнозованою та свідчить про значну поляризованість американського суспільства.

"Усі аналітики писали про те, що саме так і будуть розвиватися події, і це, на жаль, говорить про суттєву поляризацію суспільства. Більше того, цьогоріч найбільша кількість виборців за всі часи проголосувала поштою. Це займає додатковий час, щоб порахували ці голоси. Це досить складний технічний процес, який підвищує градус очікувань”, – зауважила вона в ефірі Українського радіо.

Білий дім, ВашингтонAP

Білий дім, Вашингтон

При цьому нардепка переконана, що двопартійна підтримка США України буде зберігатися.

“Багато, звичайно, буде залежати й від того, як себе надалі буде поводити Україна і які процеси будуть відбуватися у нас вдома", – зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Також депутатка вважає, що на президента матиме вплив позиція Конгресу.

Американські військові заявили, що не втручатимуться у вибори

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі провів онлайн-конференцію з генералами та журналістами, під час якої заперечив можливе військове втручання в президентські вибори. Про це повідомляє Axis із посиланням на два джерела, які брали участь у відеодзвінку.

Генерал Марк МілліAP

Генерал Марк Міллі

Також Міллі заявив, що американські військові не відіграватимуть жодної ролі в мирній передачі влади. Як зауважує видання, запис відеодзвінку не проводили.

Під час нападу поблизу Білого дому постраждали люди

Неподалік Білого дому у Вашингтоні стався напад, під час якого троє чоловіків та одна жінка дістали ножові поранення.

Постраждалі розповіли поліції округу Колумбія, що належать до праворадикального угрупування "Горді хлопці" (Proud Boys), яке підтримує чинного президента Дональда Трампа. У нападі вони звинуватили учасників протесту Black lives matter, який проходив у американській столиці. Однак правоохоронці наразі не можуть стверджувати, чи пов'язаний напад із протестами, які почалися у ніч виборів.

Трамп втратив лідерство у Мічигані

Відповідно до оновлених даних про волевиявлення у "спірних" штатах, Байден випередив Трампа у Мічигані. При цьому розрив складає 12 тисяч голосів, повідомляє журналіст Bloomberg Джош Віндгроу.

Також Байден зберігає перевагу у Неваді з перевагою 8 тисяч голосів. За Трампом залишаються Джорджія та Пенсильванія.

Оновлені дані підтвердужють перемогу Байдена у Вісконсині

Відповідно до даних Associated Press, у штаті Вісконсин Джо Байден випереджає Дональда Трампа більш як на 10 тисяч голосів.

Ці результати є досить неочікуваними для багатьох аналітиків, які вважали, що симпатії мешканців Вісконсину перебувають на боці чинного президента.

Важливо, щоб Україна зберегла підтримку обох партій США – депутатка

Членкиня фракції партії "Голос" Інна Совсун вважає, що ключовим інтересом для України в контексті виборів президента США є збереження підтримки з боку обох партій парламенту Сполучених Штатів. Таку думку вона висловила в ефірі Українського радіо.

“Український інтерес полягає в тому, щоб зберегти двопартійну підтримку України Сполученими Штатами. Персональні вподобання, як на мене, в даному випадку не є важливими", – зауважила депутатка.

Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. ОнлайнFacebook

Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента. Онлайн

За її словами, українські нардепи мають робити все від них залежне, щоб незалежно від результатів голосування Україна зберегла американську підтримку, в першу чергу в боротьбі з російською агресією.

Байден перемагає у Вісконсині

Джо Байден випередив Трампа у Вісконсині. Про це у своєму Twitter повідомив член парламенту від Демократичної партії Бен Віклер. Однак адміністрація соцмережі не дає можливості поширювати цей допис, оскільки відповідно до раніше запроваджених правил вважає цю інформацію спірною.

Байден перемагає у Вісконсині

Байден перемагає у Вісконсині

За наявними даними, Байден випередив Трампа на 20 600 голосів. Як зазначає Віклер, це число ще може коливатись, проте Трамп вже не має реальної можливості вирватися вперед.

Трамп зберігає лідерство у п’яти "спірних" штатах

Президент Трамп має перевагу у п’яти із семи "спірних" штатівШтати, в яких напередодні виборів спостерігається приблизно рівний рівень популярності кандидатів від обох основних партій, де досі триває підрахунок голосів, зокрема, у Пенсільванії, Північній Кароліні, Джорджії та Алясці. Також Трамп випереджає Байдена у Мічигані, проте розрив тут складає лише 13 тисяч голосів у той час, як близько 540 тисяч голосів ще не підраховані.

Байден зберігає перевагу у Неваді та Вісконсині. При цьому у Вісконсині воно мінімальне та становить лише 0,3%.

Результати підрахунку голосів у "спірних" штатахAP

Результати підрахунку голосів у "спірних" штатах

Нині залишились чотири штати, у яких кількість не підрахованих голосів становить 10% чи менше. Це – Вісконсин, Джорджія, Північна Кароліна та Мічиган. У Вісконсині поки що не підраховані результати волевиявлення мешканців сільських округів, де експерти прогнозують перевагу Трампа.

У разі, якщо Трамп переможе у тих п'яти штатах, де нині має перевагу, він отримає 70 голосів виборників, – 283 голоси при необхідних для перемоги 270. При цьому втрата будь-якого з чотирьох великих штатів означатиме для нього поразку.

Орегон декриміналізував зберігання наркотиків

Мешканці штату Орегон на референдумі висловились за декриміналізацію зберігання героїну та інших "вуличних" наркотиків. Розгляд цього питання ініціювали в межах кампанії Measure 110, спрямованої на перегляд методів боротьби з наркотиками

За останніми даними, таке рішення підтримали 59% проти 41%, які висловилися проти. Керівник кампанії Measure 110 Пітер Цукерман назвав результат референдуму "великим кроком вперед".

Трамп вийшов вперед у штаті Джорджія

Чинний президент Трамп виходить вперед у штаті Джорджія. За останніми даними, він здобуває 50,5% голосів проти 48,3% у Байдена. Загалом у штаті підрахували вже понад 4,7 мільйона голосів – це складає близько 92% від загальної кількості виборців штату.

Джорджія є одним із ключових "спірних" штатів. Протягом тривалого часу вона була оплотом республіканців, зокрема, на виборах 2016 року Трамп переміг тут із перевагою у 5 процентних пунктів. Проте на цьогорічних виборах у цьому штаті розрив між кандидатами мінімальний.

Результати референдумів в штатах

Одночасно з виборами президента та Конгресу у трьох штатах проходили місцеві референдуми, на яких виборці висловили наступні позиції:

 • У Луїзіані жителі штату схвалили конституційну поправку, що обмежує аборти;
 • Виборці в Колорадо відхилили заборону абортів після 22 тижня вагітності.
 • У Арізоні, Нью-Джерсі та Південній Дакоті американці проголосували за легалізацію медичної марихуани.

Джозеф Байден перемагає у Вісконсині

Станом на 14:30 за київським часом у штаті Вісконсин підраховано 99% голосів. Перемогу в одному з трьох ключових штатів отримує кандидат від демократичної партії Джозеф Байден з результатом у 49,4% голосів виборців проти 48,8% у Дональда Трампа. Перевага Байдена склала трохи більше 20 тисяч голосів.

Перемога у Вісконсині дає Байдену ще 10 місць у колегії виборників США.

Вибори до Сенату. Як проголосували штати

На довиборах до верхньої палати Конгресу США, які проходили одночасно із президентськими, поки жодній партії не вдалося досягти більшості.

Трамп або Байден? У США триває підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: https://www.politico.com/

Мапа від Politico

За попередніми результатами, що демократи, що республіканці отримують по 47 місць в Сенаті. Ще 6 місць в сенаті залишаються невизначеними у наступних штатах:

 • Мічиган
 • Мен
 • Північна Кароліна
 • Джорджія
 • Аляска

Кого на виборах підтримали американські знаменитості

Американські виконавці, актори, популярні блогери та інші знаменитості не утрималися від публічної підтримки кандидатів у президенти США.

Зокрема, Джозефа Байдена підтримали:

Співачка Селена Гомес, музичний виконавець Джон Ледженд, акторка Лусі Лу та інші. В оригінальні формі підтримку Байдену та американській демократії висловила бодіпозитивна модель Ліз О'Біттінг.

Ч инного президента Дональда Трампа закликали підтримати консервативний ведучий Такер Карлсон, репер Ліл Папм, акторка Дженіфер Лоуренс та інші.

В сатиричній формі "підтримку" Трампу висловив також комік Саша Барон Коен в образі головно героя фільму "Борат".

Економічні питання були найважливішими для американців при виборі кандидата

За даними національного екзитполу США, 35% американців в першу чергу керувалися питанням економічної ситуації в країні під час вибору, за кого голосувати на виборах президента.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнBBC

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. Онлайн

На другому місці пріоритетних проблем Америки, на думку виборців – расова нерівність. Цими проблемами при виборі кандидата керувалися 20% американців.

17% назвали головною проблемою пандемію COVID-19 та по 11% – злочинність і систему охорони здоров'я.

У Мічигані Байден наздоганяє Трампа

Розрив між Джозефом Байденом та Дональдом Трампом у штаті Мічиган скоротився до 1,3%. Підраховано вже 83% голосів, Трамп отримав 49,8 голосів виборців, Байден – 48,5%.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: cnn.com

Інфографіка від CNN

Перемога в Мічигані дасть одному з кандидатів 16 голосів у колегії виборників.

Байден досі лідирує. Результат підрахунків на 1:30

Станом на 13:30 за київським часом кандидат від демократичної партії Джозеф Байден зберігає лідируючі позиції у президентських перегонах в США.

Трамп або Байден? У США триває підрахунок голосів. ОнлайнСуспільне

Мапа від Суспільного

Джозеф Байден наразі отримує 238 місць у виборчій колегії США, Дональд Трамп – 213. Досі невизначеними залишаються 87 місць. Для перемоги на президентських виборах необхідно 270 голосів виборників.

Загальна увага прикута до Вісконсину, Мічігану, Невади та Арізони

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Наталка Гуменюк з Філадельфії, штат Пенсильванія, увага всіх оглядачів та аналітиків прикута до результату підрахунків у чотирьох штатах. Саме вони визначать переможця виборів.

"Зараз вся увага прикута до штатів Вісконсин, Мічіган, Невада, Арізона. Якщо раніше був відрив і Трамп дещо лідирував у Вісконсині, зараз там збільшилася перевага Байдена Йдеться буквально про 12 тис голосів виборців станом на 8:00 за місцевим часом. Через дві години можуть бути пораховані голоси у Вісконсині і Аризоні, що внесе ясність. І далі треба буде дивитися до Пенсильванії", – зазначила Гуменюк

Як пояснила кореспондентка Суспільного, початкову успіхи Трампа у спірних штатах викликані особливістю системи підрахунку голосів.

" Зараз виборчу мапу виглядає більшою мірою червоною (червоним позначають території, які підтримали республіканців). Але це так тому, що спочатку рахують голоси у маленьких містечках, а це переважно "плацдарми" Республіканської партії. Тоді як для демократів важливі великі міста. І Байден почав вигравати у Вісконсині саме тому, що там почали рахувати голоси у найбільших містах штату. Аналогічну ситуацію очікують у Пенсильванії. Але там голоси можуть рахувати аж до 9 листопада", – додала Гуменюк.

Трампа підтримують білі чоловіки, Байдена – жінки та випускники коледжів

Про це свідчать дані національного екзит-полу в США.

49% усіх чоловіків США віддали свої голоси Трампу, Байдену – 48%. В той же ж час, лише 43% жінок підтримали чинного президента, більшість – 56%, підтримали Байдена.

Доволі монолітну підтримку кандидат від демократичної партії отримав від етнічних меншин США. Байдена підтримали 87% афроамериканців, 65% латиноамериканців на 63% людей азійського походження. Натомість 56 всіх білих американців підтримали Дональда Трампа.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнВВС

Інфографіка BBC

Також Байдена в значно більшій мірі підтримали молодь – 61% виборців віком від 18 до 29 років, та люди, які отримали вищу освіту у коледжі чи університеті – 55%.

У Неваді розрив між Байденом та Трампом становить менше 1%

У Неваді підраховано вже 86% голосів. Голоси розподілилися між кандидатами з мінімальним розривом. Джозеф Байден отримав підтримку 49,3% виборців, Дональд Трамп – 48,7%.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: cnn.com

Інфографіка CNN

Перемога в Неваді принесе кандидату 6 місць в колегії виборників.

У Техасі виборці приїжджали на дільниц верхи на конях

Виборці міста Х'юстон в штаті Техас приїжджали на дільниці верхи на конях. Такий спосіб пересування дуже поширений в штаті, в низці шкіл Техасу навіть учні прибувають на навчання верхи.

Мер Х'юстона Сільвестр Тернер підтримав традицію і прибув на голосування у возику, запряженому кіньми.

Юристи Байдена готові протистояти зверненням Трампа до Верховного суду

Очільники виборчого штабу кандидата в президенти США Джозефа Байдена назвали заяви Трампа про наміри оскаржувати результати виборів у Верховному суді США "обурливими".

"Заяви Трампа про те, що він хоче обнулити голосування є обурливими, безпрецедентними і неправильними", – заявила очільниця штабу Байдена Джен О’Меллі Діллон.

О'Меллі Діллон додала, що демократи готові до правового протистояння з Трампом.

"У нас є юридичні групи, готові розгорнутись, щоб протистояти цим зусиллям Трампа. І вони переможуть", – зазначила вона.

Демократи утримують більшість в нижній палаті Конгресу. Сенат – під питанням

Разом із президентськими виборами у США проходять довибори до обох палат Конгресу. На виборах до американського Сенату між Демократичною і Республіканською партією немає розриву.За попередніми даними Politico, обидві партії наразі отримують по 47 місць.

Натомість більшість у нижній палаті Конгресу має всі шанси залишитися у демократів — вони отримають 187 місць проти 181 у республіканців.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: https://www.politico.com/

Голосування на довиборах у Конгрес. Інфографіка від Politico

Для того, щоб забрати у республіканців більшість у Сенаті, демократам необхідно отримати 51 голос. У разі, якщо Джо Байден виграє президентські вибори, то партії для більшості вистачить 50 голосів, адже тоді головою Сенату стане віцепрезидентка Камала Гарріс, яка матиме право голосувати у спірних ситуаціях.

Демократи голосують поштою, республіканці ідуть на дільниці

Як повідомляє кореспондент Суспільного Наталка Гуменюк із Пенсильванії, США, прихильники демократичної партії віддавали перевагу голосуванню поштою, в той час, як виборці-республіканці йшли на дільниці. Експерти пов'язують це зі значно серйознішим ставленням прихильників демократів до проблеми пандемії COVID-19.

Всього в США очікують понад 80 мільйонів бюлетенів, які можуть бути надіслані поштою. 60 мільйонів бюлетенів прийшли раніше 3 листопада, частина ще в дорозі.

Через пандемію довше триватиме підрахунок голосів у маленьких містах та селищах, де традиційного проживають прихильники республіканської партії.

У Вісконсині Байден випереджає Трампа на 0,3% голосів

Наразі у Вісконсині підраховано 95% усіх голосів. Кандидат від демократичної партії США Джозеф Байден випереджає республіканця Дональда Трампа на 0,3% голосів. Перемога у Вісконсині принесе кандидату 10 голосів у колегії виборників.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: https://www.politico.com/

Інфографіка від Politico

У Неваді та Пенсильванії пораховано найменше голосів

Невада та Пенсильванія відстають в темпах підрахунку голосів від інших штатів. Станом на 11:40 у Пенсильванії було підраховано лише 64% голосів (Трамп – 55,7%, Байден –43,1%), у Неваді – 67% (Байден – 50%, Трамп – 47,9%). Перемога в Пенсильванії принесе кандидату 20 голосів у колегії виборників, Невада – 6 місць.

Байден переміг у Міннесоті

Кандидат від демократичної партії Джо Байден отримує перемогу у штаті Міннесота. За результатами підрахунків 90% голосів, Байден отримав 52,6% голосів, Дональд Трамп отримав – 45,4%. Перемога у Міннесоті дає Байдену 10 місць у колегії виборників.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: https://www.politico.com/

Інфографіка від Politico

Байден збільшив перевагу над Трампом

В міру підрахунку голосів, перевага Джозефа Байдена над Дональдом Трампом зростає. Станом на 11:00 за київським часом Байден отримує 238 місць у колегії виборщиків, Трамп – 213.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнСкріншот: https://www.politico.com/

Інфографіка від Politico

Республіканці критикують заяви Трампа про перемогу

Кілька провідних республіканців та консервативних оглядачів висловили критику на адресу заяв Трампа про перемогу та "шахрайство".

Зокрема, виступаючи в ефірі ABC News, колишній губернатор штату Нью-Джерсі та радник Трампа Кріс Крісті назвав виступ президента неправильним кроком.

"Це погане стратегічне рішення, і поганий політичний крок", – зазначив Крісті.

Рік Санторум, колишній сенатор-республіканець від штату Пенсільванія, заявив, що "дуже засмучений" коментарями Трампа. "Використання слова "шахрайство", я вважаю, що це було неправильно", – заявив він в ефірі CNN.

Бен Шапіро, популярний консервативний коментатор назвав заяви Трампа "глибоко безвідповідальними".

Facebook позначає спеціальною міткою пости кандидатів у президенти США

Соцмережа Facebook застосувала спеціальну мітку до постів Дональда Трампа та Джо Байдена, у який вони заявляли про свою перемогу на виборах. У позначці зазначено, що підрахунок голосів триває, а тому не варто довіряти заявам кандидатів.

Також позначка містить посилання на Центр інформації про голосування на виборах президента США, створений Facebook, який містить офіційно підтверджену інформацію про перебіг виборів.

Каньє Вест проголосував за себе на виборах президента США

Про це відомий репер та самопроголошений кандидат в президенти США повідомив у Twitter.

"Сьогодні я вперше голосую за президента Сполучених штатів, якому повністю довіряю...за себе", – зазначив Вест.

На підтвердження своїх слів Вест опублікував відео з бюлетенем, на якому написано його ім'я.

Трамп перемагає в Айові, Байден – у Мені та Аризоні

У штаті Айова підраховано 99% голосів. Перемогу отримав Дональд Трамп із результатом 53,2% проти 45% у Джозефа Байдена.

У штатах Мен та Аризона пораховано понад 80% голосів. Там перемогу отримує кандидат від демократичної партії Джо Байден.

У Вашингтоні розпочалися протести. Трьох людей арештовано

У столиці США розпочалися протести під гаслами BLM та в підтримку Джозефа Байдена. В цілому демонстрації проходять мирно, але не обійшлося без сутичок. Поблизу будівлі BLM Plaza у Вашингтоні через бійки з поліцейськими було заарештовано трьох осіб.

Також протести відбуваються в Орегоні та Міннесоті.

Як проголосували конкретні штати

За попереднім підрахунком голосів кандидат від демократичної партії Джо Байден отримує однозначну перемогу у 19 Штатах, республіканець Дональд Трамп – у 20. У 11 штатах ситуація не визначена, підрахунок голосів триває. Наразі Трамп випереджає Байдена у:

 • Пенсильванії (56% проти 46%);
 • Мічигані (53% проти 45%);
 • Вісконсині (51% проти 47%);
 • Техасі (52% проти 46%);
 • Флориді (51% проти 48%);
 • Огайо (52% проти 45%);
 • Північній Кароліні (50% проти 49%);
 • Джорджії (51% проти 48%);
 • Айові (53% проти 45%).

Байден лідирує в Аризоні (52% проти 47%) та Неваді (50% проти 48%).

Байден вірить у свою перемогу на виборах

Кандидат від демократичної партії Джозеф Байден повідомив, що ситуація складається на його користь і він вірить у свою перемогу на виборах.

"Нас цілком влаштовує ситуація. Ми віримо, що рухаємося до перемоги на цих виборах", – зазначив Байден.

Трамп заявив, що переміг на виборах у більшості ключових штатів

Дональд Трамп зробив перший публічний виступ після закриття виборчих дільниць і заявив про свою перемогу у більшості ключових штатів.

"Ми готові до святкування. Ми виграли все", – заявив Трамп.

"Що найважливіше, ми перемагаємо у Пенсильванії з небаченою кількістю голосів", – заявив Трамп під овації прихильників.

Крім того, Трамп наголосив, що готовий оскаржувати результат виборів у Верховному суді США, а свого суперника Джозефа Байдена обізвав "шахраєм".

"Ми готові йти до Верховного суду, аби вирішити питання результату виборів", – повідомив Трамп.

Трамп перемагає у низці ключових штатів

За даними екзит-полів та попередніх підрахунків голосів, чинний президент Дональд Трамп отримує більшість голосів у низці так званих "ключових" штатів: Огайо, Флориді, Айові та Техасі. У Аризоні, Пенсильванії Північній Кароліні, Вісконсині та Мічигані розрив між кандидатами незначний, підрахунок голосів триває.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнГолос Америки

Мапа результатів виборів станом на 9:20 за київським часом

На основі вже підрахованих голосів розподіл місць у колегії виборників США виглядає наступним чином: 220 місць отримує Джозеф Байден, 213 – Дональд Трамп. Для перемоги на виборах президента необхідно 270 голосів виборників.

Кореспондентка Суспільного Наталка Гуменюк на дільниці у Кеннет Сквер, Пенсильванія (містечко яке у 2016 проголосувало за Трампа) запитала у прихильників чинного президента США, як вони реагуватимуть у випадку поразки свого кандидата.

"Я не буду у якийсь агресивний та насильницький спосіб реагувати, але не визнаватиму Байдена своїм президентом", - заявив Джон з Пенсильванії.

Скорочується розрив між кандидатом у президенти Джозефом Байденом та чинним президентом Дональдом Трампом. Як повідомила кореспондентка Суспільного Наталка Гуменюк, Байден набирає голоси в тих штатах, які є класично демократичними, таких як Каліфорнія, Нью-Йорк, Коннектикут, а Трамп таки залишає за собою Техас, і Флориду, Огайо.

"Спостерігати доводиться за результатами в Пенсильванії, Мічигані, Вісконсині, Джорджії. Це те, що може дати перемогу Байдену. В цих штатах за законом рахують голоси, що прийшли поштою від 3 листопада. Їх не буде оголошено впродовж наступних годин. Якщо ще Вісконсин чекають, що це буде 4-5 годин, у Пенсильванії може буде кілька днів", - розповіла вона.

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнНаталка Гуменюк, Суспільне

Вілмінгтон, штат Делавер. Там знаходиться передвиборчий штаб Байдена

Трамп або Байден? У США розпочався підрахунок голосів. ОнлайнНаталка Гуменюк, Суспільне

Голосування завершилося у всіх штатах

Останньою завершила голосування Аляска - о 8 ранку за київським часом. Станом на зараз, за даними екзит-полів, лідирує Джозеф Байден:

 • СNN - Байден - 215, Трамп - 171;
 • The New Yourk Times - Байден 223, Трамп - 171;
 • Fox News - Байден - 237, Трамп - 217.

Трамп написав у Twitter, що лідирує, проте у нього намагаються "вкрасти" перемогу. Він також пообіцяв зробити заяву найближчим часом.

Байден коротко поспілкувався з прихильниками в Делавері. Він закликав виборців, які голосували за нього, мати терпіння. Додав, що він має бути тим, хто задекларує перемогу, не Трампа, а народу США.

У США розпочався підрахунок голосівCNN

Штаби кандидатів у президенти обмежили контакти з пресою через пандемію COVID-19. Зокрема ситуація у Вілмінгтоні, Делавер, де знаходиться штаб Байдена виглядає ось так. Кореспондентка Суспільного Наталка Гуменюк веде репортаж з парковки перед Конгрес-центром, бо всіх журналістів не пустили до штабу.

Як голосують в США

У США діє виборча система, коли переможця визначають за його перемогою на голосуваннях у різних штатах. Вирішальними для кандидатів в президенти стають не голоси виборців, а саме колегії виборців. Кожен штат представляє певну кількість голосів у колегії в залежності від його населення. Наприклад, у штаті Каліфорнія, де найбільша кількість виборців, кандидат може отримати 55 виборчих балів.

Найменше, лише 3 бали, отримують кандидати у 7 штатах: Аляска, Делавер, Монтана, Північна Дакота, Південна Дакота, Вермонт, Вайомінг, а також столичний округ Колумбія.

За підсумками голосування виборців вже голосує колегія у кожному штаті. Конституція США не зобов'язує їх голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, але закони 33 штатів й округу Колумбія вимагають від них дотримання цього правила.

Хто лідирує

Наразі за підрахунками екзит-полу СNN, переможця виборів визначили вже у 25 штатах і окрузі Колумбія. Демократ Джо Байден з невеликою перевагою обходить чинного президента, республіканця Дональда Трампа.

Байден отримує 205 голосів, Трамп - 132. Для перемоги кандидат має отримати 270 голосів.

Згідно з першими опитуваннями, Трамп перемагає у консервативних штатах, таких як Теннессі, Арканзас, Західна Вірджинія, Луїзіана, Міссісіпі, Індіана і Оклахома. Очікується, що Байден забезпечить собі перемогу у традиційно "демократичних" штатах, включно з Мерілендом, Нью-Йорком, Нью-Джерсі, Коннектикутом, Род-Айлендом, Делавером і Массачусетсом.

The New York Times наразі дає Байдену 213 голосів виборників, Трампу - 145.

Проголосували усі штати

Доброго ранку! Раніше за всіх, о 00:00 (7:00 за Києвом 3 листопада) відкрилися виборчі дільниці в штаті Нью-Гемпшир. Потім з 5:00 (12:00 за Києвом) розпочалося голосування у штаті Вермонт.

Більшість виборчих дільниць в штатах почали роботу о 6:00 за місцевим часом (13:00 – 14:00 за Києвом, залежно від штату). Зокрема, Арізона, Коннектикут, Іллінойс, Індіана, Кентуккі, Луїзіана, Мен, Міссурі та Нью-Йорк. Трохи пізніше, о 06:30 (13:30 за Києвом) відкрилися дільниці у Західній Вірджинії, Огайо та Північній Кароліні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди