"Не хочемо за державний кошт: купа розмов, нічого не почалося". Абраменко про будівництво трампліну

"Не хочемо за державний кошт: купа розмов, нічого не почалося". Абраменко про будівництво трампліну

Ексклюзивно
"Не хочемо за державний кошт: купа розмов, нічого не почалося". Абраменко про будівництво трампліну AP Images

Олександр Абраменко розповів про ситуацію з трампліном для літньої підготовки фристайлістів.

Автор: Сергій Цукіло

Олександр Абраменко став олімпійським чемпіоном з лижньої акробатики у 2018 році. Його тріумф привернув увагу до проблеми з літньою підготовкою спортсменів: трамплін для стрибків у воду в Миколаєві у занедбаному стані, працювати та тренуватися на ньому неможливо.

Тодішній міністр молоді та спорту Ігор Жданов приїжджав у Миколаїв, щоб подивитися на трамплін. Він заявляв, що є два способи розвитку ситуації: реконструкція або будівництво в іншому місці. Президент Володимир Зеленський уже в 2019 році обіцяв побудувати в Миколаєві новий палац спорту.

При цьому в інтерв'ю "Сегодня" в серпні 2020 року теперішній міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зазначав, що уже йде будівництво трампліну для фристайлу в Тернополі, а також тривають перемовини про таке будівництво на Закарпатті.

В інтерв'ю Суспільне Спорт головний тренер збірної з лижньої акробатики Енвер Аблаєв підтверджував, що переговори щодо спорудження літньої бази на Закарпатті справді почалися.

Суспільне Спорт запитало в олімпійського чемпіона Олександра Абраменка, як просувається ситуація з відновленням чи будівництвом трампліна для літньої підготовки.

"Абсолютного ніяк ситуація не змінилася. Є ентузіасти, з якими ми спілкуємося, у яких теж горять очі, ми працюємо над спільною ідеєю. Не знаю, наскільки це буде реально, бо ми не хочемо співпрацювати з державою, будувати за державний кошт. Бо була купа розмов щодо цього, нічого не почалося. Ми вирішили, що легше буде збудувати своїми силами: знайти спонсорів-меценатів, зробити такий комплекс у Києві", – пояснив Абраменко.

Ідея Олександра Абраменка полягає у будівництві комплексу літніх трамплінів у Києві. Наявність такої інфраструктури дозволить українським спортсменам готуватися до сезону вдома, а не їздити постійно на закордонні збори.

"Як і будь-яка мрія, вона здається захмарною, але якщо йти до цієї цілі, то чому б ні? Можливо, знайдуться люди, які захочуть допомогти, вкласти засоби, у нас з'явиться повноцінна база, спортсменам не доведеться виїжджати за кордон для тренувань - зможуть робити це в Києві".

Через відсутність інфраструктури в Україні, фристайлери змушені усю літню підготовку проводити в інших країнах. Наприклад, у 2020 році було заплановано п'ять літніх тренувальних зборів. Через пандемію коронавірусу вдалося виїхати лише на два – у Швейцарію та Білорусь, саме у цих країнах українці відточують свої стрибки.

Про підготовку Олександра Абраменка до нового сезону читайте у цьому коментарі. А як загалом українські фристайлери почувають себе в Білорусі, Суспільне Спорт розповів головний тренер команди.

Коли розпочинається сезон з лижної акробатики

  • Перший етап Кубка світу пройде в Фінляндії з 4 по 6 грудня. Це буде єдиний старт Кубка світу в грудні. А 12 грудня на тій ж локації у Фінляндії відбудеться два етапи Кубка Європи.
  • Наступні етапи Кубка світу - в середині січня в Росії, після чого два етапи в Канаді та США.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс