За два роки в Україні може з'явитися літня база для зимового фристайлу

За два роки в Україні може з'явитися літня база для зимового фристайлу

Ексклюзивно
За два роки в Україні може з'явитися літня база для зимового фристайлу jumpin.ch

Місце розташування такої бази - Мукачево, на Закарпатті.

Унікальна для України літня база для зимового виду спорту, фристайлу, може з'явитися на Закарпатті. Про це заявив головний тренер збірної України з фристайлу, Енвер Аблаєв в інтерв'ю Суспільне Спорт.

За словами Аблаєва, щороку збірна з фристайлу виїжджає на кілька закордонних зборів для відточування стрибків на воду, оскільки в Україні подібних умов нема. У 2020 році, попри карантинні обмеження, команда під керівництвом Аблаєва змогла виїхати на єдиний закордонний збір у Швейцарію - ціна перебування 20 членів збірної (14 спортсменів) 1,5 млн гривень за майже півтора місяці.

За процес створення літньої бази взялися Міністерство молоді та спорту, а також міська влада Мукачева, що на Закарпатті. Саме там і планується побудувати інфраструктурний об'єкт.

Особливість такого типу баз - наявність трампліна та басейну для стрибків на воду. Також для фристайлерів буде доступна лонжа необхідної висоти (15 метрів) та батути.

"Ведеться плідна співпраця з Міністерством молоді та спорту з мером міста Мукачева для того, щоб ми побудували базу подібну до Швейцарії, Канада та Америки. Була зустріч з мером – Андрієм Балогою. Вже мали телефоні дзвінки мер та міністр Вадим Гутцайт. Вони зараз контактують. І триває створення проекту. Маємо надії, що цей проект буде реалізований і наша збірна команда України отримає свою базу на території нашої країни", - зазначив Аблаєв.

Читайте також: Як українські атлети готуються до зимового сезону із закритими кордонами

Якщо в Україні вдастся збудувати схожу на швейцарську літню базу, збірна зможе економити мільйони гривень щороку та надавати можливість тренуватися більшій кількості людей.

"Якщо буде збудована база, то ми не будемо виїжджати за кордон та не будемо вивозити дітей за величезні кошти. Ми не матимемо проблем з виїздами і це буде дешевше. Відповідно одразу ж можливість для підготовки отримає більша кількість спортсменів. А тренери матимуть змогу готувати свою команду, не дивлячись чи це Рівне, Берегове, Івано-Франківськ, Київ чи Миколаїв".

Читайте також: Тренер збірної України з фристайлу пояснив, як вдалося виїхати на закордонні збори

Більша кількість тренувань, на думку Аблаєв, позитивно вплине на подальші результати спортсменів: "Фрістайл почне ще більше розвиватися і кількість збільшиться в рази. В нас не лише лижна акробатика, а могул, слоупстайл, біг-ейр. Тобто ця база може закрити практично всю дисципліну фрістайлу".

Як зазначає Аблаєв, збудувати таку базу реально за два роки.

"Якщо все буде добре, ніхто не буде вставляти палиці в колеса, ми не побачимо певних підводних течій, то будівництво має завершитись протягом двох років".

Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start