"Не сподобаєшся, можуть забрати". Тренер України з лижної акробатики - про збори в Мінську

"Не сподобаєшся, можуть забрати". Тренер України з лижної акробатики - про збори в Мінську

Ексклюзивно
"Не сподобаєшся, можуть забрати". Тренер України з лижної акробатики - про збори в Мінську НОК-України

Енвер Аблаєв розповів Суспільне Спорт про другий закордонний збір цього міжсезоння, плани команди, а також про заходи безпеки в Білорусі.

Після інтенсивного збору в Швейцарії, збірна Україна з лижної акробатики продовжує підготовку до сезону в Мінську. Завдання команди: закріпити стрибки, які спортсмени тренували протягом збору в Швейцарії. У столиці Білорусі команда Енвера Аблаєва планує пробути двадцять днів.

Українським спортсменам рекомендовано перебувати лише на території Республіканського центру олімпійської підготовки з фристайлу, де українці проживають і стрибають з трампліну на воду.

Читайте також: Лижні акробати першими виїхали на закордонні збори. Тренер пояснив, як їм це вдалося

Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером збірної Енвером Аблаєвом про виїзд в Білорусь, особливості перебування там, а також про плани команди.

  • Які умови довелося виконати для потрапляння на збір в Білорусі

"Ми отримали дозвіл від Міністерства охорони здоров’я Білорусі на перебування на тренувальному зборі за наявності негативних тестів на Covid-19. У такому випадку, ми маємо право тренуватися та не перебувати на самоізоляції. Тож кордон пройшли нормально, загалом ми витратили на нього близько 2,5 годин".

  • Завдання на збір в Білорусі

"Основна наша мета - закріпити програму, яку відпрацьовували у Швейцарії. Ми випробували стрибки там - настрибали по 15-20 разів нові стрибки, а тут вже будемо відточувати. Тобто повторювати та додавати необхідну кількість спроб.

Довго розминатися не будемо – два-три дні тренувань, а потім з нового циклу переходимо на потрійні сальто та будемо максимально стрибати з високим коефіцієнтом складності. Тут саме необхідна кількість стрибків".

Читайте також: За два роки в Україні може з'явитися літня база для зимового фристайлу
  • Про пересування по Мінську

"З нашою командою вже була проведена бесіда. У неділю, коли на вулицях Мінська проходять головні мітингиУже 72 дні у Білорусі тривають акції протесту. Вони розпочалися після оголошення результатів виборів президента. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%. Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє., всі мають залишатися на території спорткомплексу, де ми проживаємо. Він знаходиться неподалік площі Незалежності, де відбуваються головні події. Тому з 12 до 19 години ніяких прогулянок – не сподобаєшся, можуть "забрати". Хоча у нас в цей час тренування, але з усіма спортсменами провів інструктаж".

Читайте також: Протест в Мінську в неділю, 18 жвотня: понад 230 затриманих
  • Про склади команди на зборі

"У Мінську перебуває основна команда, яка виступатиме на Кубках світу, а також молодь. Потрібно було і їх привезти, адже вони ціле літо не мали змоги тренуватися на трамплінах. Ми максимально усіх зібрали - вийшло 14 людей.

Олександр АбраменкоНОК-України

Олександр Абраменко

Основа: Олександр Абраменко, Микола Пуздерко, Олександр Окіпнюк, Дмитро Котовський, Надія Мохнацька, Анастасія Новосад та Ольга Полюк. Плюс ще двоє молодших хлопців, які виступають на Кубках Європи – Володимир Кушнір (2003 р.н.) та Максим Кузнєцов (2004 р.н.), а також дівчина Настя Гасюк (2004 р.н.).

Усі інші це молодь – по 14 років, яка стрибає сальтову групу: вони також поїхали, щоб пострибати. Це спортсмени з Рівного та Івано-Франківська, з ними працює тренер молодіжної збірної Роман Чікунов".

  • Про повернення Абраменка та стрибкову програму команди

"Абраменко цього сезону стрибатиме свою стару програму, адже він рік пропустив. У Швейцарії Олександр стрибав потрійне сальто з п'ятьма гвинтами, зараз подивимось, як він покаже ці стрибки у Мінську. Якщо все буде гаразд, то можливо будемо включати цей стрибок на чемпіонат світу.

Олександр Окіпнюк, Дмитро Котовський та Микола Пуздерко стрибають потрійне сальто з чотирма гвинтами у різних варіантах. Вони вже стрибали потрійне сальто з п'ятьма гвинтами, але на цю зиму для виступу поки ставити цей стрибок не будемо".

  • Про шанси для молодих дівчат

"Ангеліна Брикіна та Анастасія Гасюк цього сезону перейшли на подвійні сальто. Подивимось, як вони настрибають їх тут в Мінську. Якщо все буде гаразд, то в принципі, їх можна буде включати на Кубки світу. Тоді вони зможуть поборотися за олімпійські ліцензії. Усе вирішиться на цьому зборі".

  • Про подальші плани команди до старту сезону

"За планом у столиці Білорусі ми пробудемо 20 днів, потім 10 днів в Україні, а тоді відправляємось на перший сніг до Фінляндії – орієнтовно 15 листопада. Для перетину фінського кордону обов'язковою є наявність негативного тесту на Covid-19. Тоді на самоізоляції сидіти не потрібно, можна гуляти, але в тренажерний зал не впускають протягом перших 72 годин перебування на території країни. Як цей час вийде, потрібно здати повторний тест на коронавірус. Поки такі умови".

Коли розпочинається сезон з лижної акробатики

  • Перший етап Кубка світу пройде в Фінляндії з 4 по 6 грудня. Це буде єдиний старт Кубка світу в грудні. А 12 грудня на тій ж локації у Фінляндії відбудеться два етапи Кубка Європи.
  • Наступні етапи Кубка світу - в середині січня в Росії, після чого два етапи в Канаді та США.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartБіатлонТеніс