У Бельгії вилучили партію кокаїну майже на мільярд євро

У Бельгії вилучили партію кокаїну майже на мільярд євро

У Бельгії вилучили партію кокаїну майже на мільярд євро
. politie.be

Бельгійська поліція вилучила в порту Антверпена найбільшу в історії країни партію кокаїну, вартість якої сягає 900 мільйонів євро.

Про це повідомляє Het Laatste Nieuws.

Зловмисники сховали 11,5 тонн наркотику у п’яти вантажних контейнерах посеред металобрухту. Вони прибули до Бельгії з Гаяни спочатку до порту в місті Зебрюгге, а згодом – до Антверпена.

Після цього кокаїн мав опинитись у Нідерландах, проте бельгійській поліції вдалося цьому перешкодити.

У Бельгії вилучили партію кокаїну майже на мільярд євро
У Бельгії вилучили партію кокаїну майже на мільярд євро. politie.be

За підозрою у контрабанді наркотику поліція заарештувала двох осіб, зокрема, колишнього посадовця поліції Віллі Ван Мехелена, якого вже звинувачують в іншій справі про незаконний наркотрафік. Також він перебуває під слідством у зв'язку зі справою про відмивання грошей через єврейську громаду. За попередніми даними слідства, члени єврейської діаспори в Європі відмили для латиноамериканських картелів до 9 мільйонів євро.

"Попереднє розслідування показує, що вдалося ліквідувати добре структуровану злочинну організацію, яка підозрюється в регулярних поставках великих партій кокаїну з Південної Америки до Бельгії. Повідомляється, що банда має зв'язок із вищим світом і з різними іншими злочинними організаціями", – розповіли у Федеральній прокуратурі Бельгії.

Як зазначає видання, останніми роками потік наркотрафіку через Антверпен помітно посилився. З 2016 по 2019 рік в порту конфіскували заборонених речовин загальною вартістю близько 3,2 мільярда євро.

Що відомо

  • В Ірландії наркокур'єр загубив сумку з наркотиками та заявив про її зникнення в поліцію.
  • В Австралії поліцейські вилучили пів тонни кокаїну, який був захований у замороженій банановій м'якоті.
  • У нідерландському муніципалітеті Борселе прибій викинув на берег 300 пакунків із кокаїном. Дізнавшись про це, мешканці країни вирушили на пляж у пошуках пакетів з наркотиком.
  • Раніше у Папуа-Новій Гвінеї незабаром після зльоту розбився перевантажений кокаїном літак моделі Cessna, який нелегально мав приземлитися в Австралії.

На початок