В ОПУ прокоментували інформацію про те, що дві країни відкликали свої підписи під декларацією Саміту миру

В ОПУ прокоментували інформацію про те, що дві країни відкликали свої підписи під декларацією Саміту миру

Саміт миру
Президент України Володимир Зеленський, президентка Швейцарії Віола Амгерд та міністр закордонних справ Іраку Фуад Хусейн на полях Глобального саміту миру, 15 червня 2024 року . ALESSANDRO DELLA VALLE/Pool via REUTERS

Інформація про те, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке на Глобальному саміті миру, перевіряється.

Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Олександр Бевз в ефірі "Радіо Свобода".

За його словами, Ірак та Йорданія відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції. У зв'язку з цим ОПУ зв’язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів.

"Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія", — сказав Бевз.

Він закликав не поспішати з висновками, і наголосив, що комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн.

"Ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати", — додав представник ОПУ.

Раніше уряд Швейцарії опублікував список країн, які підтримують спільне комюніке: тепер там 78 країн, а не 80, як про це повідомлялося раніше — Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.

Що відомо про Саміт миру

15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.

Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд та інші держави. Однак підписати документ можуть країни й після завершення саміту.

Удень 16 червня Офіс президента оприлюднив спільне комюніке про основи миру, в якому Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у документі зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.

На початок