Міністри оборони країн НАТО завершили зустріч для підготовки Вашингтонського саміту

Міністри оборони країн НАТО завершили зустріч для підготовки Вашингтонського саміту

Зустріч міністрів оборони країн НАТО
Зустріч міністрів оборони країн НАТО для підготовки саміту у Вашингтоні. Генеральний штаб ЗСУ

Міністри оборони країн НАТО завершили дводенну зустріч для підготовки Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, який відбудеться у липні.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Зазначається, що міністри зокрема погодили план очолити координацію безпекової допомоги та підготовку для підтримки України.

Так, НАТО координуватиме підготовку та пожертвування обладнання: до цього залучено майже 700 військовослужбовців із країн Альянсу та країн-партнерів. Також Альянс сприятиме логістиці обладнання та забезпечуватиме підтримку довгострокового розвитку Збройних Сил України.

Крім того, під час зустрічі йшлося про майбутнє України в НАТО. Як зазначили у Генштабі, генеральний секретар Єнс Столтенберг наголосив на зусиллях членів Альянсу підвести Україну "якнайближче до членства в НАТО".

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок