COVID на Харківщині: Пастух дав "технічне пояснення" високих показників захворюваності

COVID на Харківщині: Пастух дав "технічне пояснення" високих показників захворюваності

COVID на Харківщині: Пастух дав "технічне пояснення" високих показників захворюваності
.

Велика кількість нових випадків COVID-19 на Харківщині в статистиці останніх днів пояснюється результатами тестів, які накопичилися у Харківському лабораторному центрі та були передані до приватних лабораторій.

Про це на брифінгу 3 листопада повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Кількість тестувань, яку проводить наш обласний лабораторний центр, накопичилася станом на кінець, середину минулого тижня, в перехідних залишках: понад 9 тисяч досліджень. У нас було дуже багато випадків, коли людина з клінічними ознаками захворювання госпіталізувалась в той чи інший заклад чи міста Харкова, чи районів, здавала свій тест, проходило два тижні лікування, 10 днів, людина вже виписувалася, проходив ще тиждень, вона вже могла виходити на роботу, а тільки після того приходив цей позитивний тест", — сказав Пастух.

Після того, як уряд дозволив залучати інші лабораторії для досліджень, тести почали проводити у приватних лабораторіях. За попередніми даними заступника голови ОДА, нині залишку в лабцентрі немає, обробляються поточні ПЛР-тести.

"Було надано фінансове забезпечення цих тестів, минулого тижня проводилася передача цих тестів до лабораторій, проводилося велике дослідження. Ці показники — це не є об'єктивними показниками останніх трьох, чотирьох діб, це фактично є вироблення тих результатів, які мали бути зроблені раніше. Кількість захворюваність є нижчою, але я б на цьому не заспокоювався, тому що та динаміка, яку демонструє і Європа, інші області України, також має місце у Харкові. Кількість захворювань, на жаль, сьогодні зростає", — сказав Пастух.

За інформацією Пастуха, станом на 31 жовтня договори з лабцентром підписали 11 з 17 лабораторій, які проводять ПЛР-тести на Харківщині. На проведення досліджень у приватних закладах на замовлення лабцентру з держбюджету виділили 14 млн грн.

На початок