Всі ліжка в Центрі легеневих хвороб в Ужгороді заповнені хворими на COVID-19

Всі ліжка в Центрі легеневих хвороб в Ужгороді заповнені хворими на COVID-19

Всі ліжка в Центрі легеневих хвороб в Ужгороді заповнені хворими на COVID-19
. Суспільне Закарпаття

Усі 50 ліжок заповнені пацієнтами з коронавірусною інфекцією в Центрі легеневих хвороб в Ужгороді. Там людей із COVID-19 лікують з квітня, каже директор Василь Скрип. Наразі хворих можуть прийняти лише за умов, якщо пацієнтів виписують або переводять із реанімації до терапевтичного відділення.

В терапевтичному відділенні Центру легеневих хвороб в Ужгороді 18 палат, де лежать хворі на COVID-19. Кореспондентці Суспільного дозволили поспілкуватися з ними.

Михайло лікується в Центрі легеневих хвороб з 24 жовтня. Він на кисневому концентраті, розповідає, потратив до лікарні в дуже важкому стані. Чоловік мав двостороннє запалення легенів, ускладнене цукровим діабетом.

"Дякуючи лікарям, я вже краще почуваюся. Прекрасні умови, смачна їжа", — сказав Михайло.

За лікування, сказав, не платить нічого.

Всі ліжка в Центрі легеневих хвороб в Ужгороді заповнені хворими на COVID-19

Лікарі працюють почергово. Одна зміна триває 24 години, в ній — десять медпрацівників. Кожного разу, коли медики заходять до COVID-зони, змінюють захисний костюм, — розповіла лікарка Олександра Щербанич. За її словами, з її зміни поки жоден лікар не захворів.

"Раніше я дуже активно людям пояснювала, як до цього ставитись (до COVID-19 — ред.). Зараз, знаєте, є вже якийсь відчай. Люди лише тоді усвідомлюють, коли це стосується їх та їхніх близьких", — сказала Олександра Щербанич.

Медсестри та молодший медичний персонал знаходяться в СOVID-зоні не більше чотирьох годин, каже працівниця Іванна Штефаняк. За її словами, щоразу інформацію щодо хворих дізнаються від колег, які закінчили зміну.

"Основні всі процедури – це маніпуляції, крапельниці — проводяться в палатах, — розповіла медсестра. — Маємо допоміжні процедури: якщо є хворі на цукровий діабет, то ми їм колемо інсулін. Супроводжуємо хворих до рентген-кабінету, бо не всі можуть піти самостійно".

За словами директора Центру легеневих хвороб Василя Скрипа, зараз у медзакладі заповнені всі 50 ліжок. 36 пацієнтів — на кисневій підтримці.

"Це 6 ліжок у реанімації, куди кисень подається із балонів кисневих, через апарати штучної вентиляції легень. І це 24 концентратори, які є в терапевтичному відділенні. Отже, забезпеченість у нас 69 відсотків. Нам уже виділено гроші – це мільйон 100 тисяч, і ми нині працюємо над тим, як покращити свій стан кисневого забезпечення", — пояснив Василь Скрип.

Медики, які працюють із хворими на коронавірус, за словами Василя Скрипа, щодня проходять ПЛР та ІФА-тестування.

Читайте також: Ужгородська міська лікарня додала ще 30 ліжок для прийому хворих на коронавірус
На початок